Безпека у Чорноморському регіоні: Зеленський поговорив із прем'єром Болгарії

Безпека у Чорноморському регіоні: Зеленський поговорив із прем'єром Болгарії

Укрінформ
Президент України Володимир Зеленський обговорив із Прем'єр-міністром Болгарії Ніколаєм Денковим проблематику гарантування безпеки в регіоні Чорного моря в контексті грубого порушення Російською Федерацією свободи судноплавства.

Як передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу Офісу Президента України, розмова відбулася в Міжнародний день Чорного моря. 

«Символічно, що наша розмова відбувається в Міжнародний день Чорного моря. На жаль, агресія Росії перетворила Чорноморський регіон на зону бойових дій і загроз для свободи судноплавства. Ми маємо спільними зусиллями знайти шляхи забезпечення безпеки в цьому важливому для Європи та світу регіоні», – наголосив Зеленський.

Президент поінформував співрозмовника про зусилля України із забезпечення світової продовольчої безпеки шляхом функціонування альтернативного експортного коридору. У цьому контексті він відзначив спільну ініціативу за участю Болгарії, Туреччини та Румунії щодо протимінної діяльності в акваторії Чорного моря, яка є практичним внеском у гарантуванні безпеки в Чорноморському регіоні. Зеленський заявив про готовність України брати активну участь у проєктах із розмінування.

Окрему увагу сторони приділили ключовим питанням двосторонньої взаємодії.

«Я надзвичайно позитивно оцінюю активізацію українсько-болгарської співпраці. Ми вже бачимо, як наша єдність, як міцна позиція чорноморських держав працює проти російської агресії. Ми також вдячні за політичну підтримку Болгарією європейських прагнень України, за активну участь у реалізації «Шляхів солідарності» та імплементації Української формули миру», – зазначив глава Української держави.

Читайте також: Зеленський провів Ставку: обговорили безпеку в Чорному морі

Зеленський і Денков також обговорили стан реалізації комплексу домовленостей, досягнутих під час офіційного візиту глави Української держави до Болгарії в липні 2023 року.

Водночас Президент України повідомив Прем‘єр-міністру Болгарії про ситуацію на передовій та першочергові потреби Сил оборони України. У цьому контексті він подякував за нещодавні рішення болгарського уряду щодо посилення військових спроможностей нашої країни й наголосив на пріоритетності зміцнення української ППО перед початком зимового періоду.

Як повідомлялося, 31 жовтня відзначається Міжнародний день Чорного моря.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-