Канада пропонує створити коаліцію для повернення з Росії українських дітей

Канада пропонує створити коаліцію для повернення з Росії українських дітей

Укрінформ
Представники Канади на зустрічі радників із національної безпеки та зовнішньої політики запропонували створити коаліцію країн, що сприятиме поверненню депортованих Росією українських дітей.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Офіс Президента.

"Під час третьої зустрічі радників із національної безпеки та зовнішньої політики, що відбулася на Мальті, запропоновано створити міжнародну коаліцію країн, яка сприятиме, зокрема, поверненню українських дітей, депортованих чи примусово переміщених Росією з тимчасово окупованих територій України. Таку ініціативу під час зустрічі на Мальті озвучила делегація Канади, і її підтримали багато країн – учасниць заходу", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Для повернення депортованих Росією дітей запустили інформаційну платформу Bring Kids Back UA

Зазначається, що ініціатива стане продовженням плану Bring Kids Back UA Президента України. Вона є елементом плану реалізації Формули миру в частині повернення депортованих дітей, звільнення цивільних заручників і військовополонених, підготовленого й представленого на Мальті міжнародною робочою групою.

В Офісі Президента наголосили, що депортація українських дітей для їх подальшої русифікації є спланованою геноцидною політикою Росії. Крім того, в російському полоні перебувають тисячі українських військовослужбовців. Росія не надає доступу міжнародним організаціям для моніторингу умов їх утримання.

Читайте також: Комісія ООН розслідувала депортацію 31 української дитини до Росії: Це воєнний злочин

Як повідомлялося, 28-29 жовтня на Мальті проходить третій мирний саміт щодо України з лідерами країн Глобального Півдня на рівні радників із зовнішньої політики та національної безпеки.

Україна ідентифікувала щонайменше 20 тис. дітей, депортованих Росією, понад 4,5 тис. з яких мають статус сироти або позбавлені батьківського піклування.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-