Депортація

31 липня 2021

29 липня 2021

28 липня 2021


Вірмен, болгар і греків депортували з Криму через етнічну групу - історик

Депортація з Криму вірмен, болгар і греків за, нібито, співпрацю з окупаційним режимом проводилася у 1944 році не на підставі конкретних фактів, а у зв'язку з приналежністю людей до певної етнічної групи.

25 липня 2021


Нідерланди депортують двох російських свідків у справі MH17 — ЗМІ

Міграційна служба Нідерландів відмовила у наданні статусу біженців двом росіянам, котрі є свідками у справі літака рейсу MH17 Малайзійських авіаліній, збитого військовими РФ над Донеччиною 17 липня 2014 року.

21 липня 2021

19 липня 2021

25 червня 2021


«Кримінального авторитета» з санкційного списку РНБО примусово повернули до Грузії

Працівники поліції спільно з Державною міграційною службою примусово повернули «кримінального авторитета» «Вато Кіпіані», який був включений у санкційний список РНБО, до країни походження.

23 червня 2021


У Казахстані встановили новий пам'ятний знак депортованим українцям

У Казахстані 23 червня задля вшанування пам’яті депортованих українців на меморіальному кладовищі селища Спаськ Карагандинської області встановили й освятили новий пам’ятний знак «Синам і дочкам України, замученим у важкій неволі».

03 червня 2021

26 травня 2021

25 травня 2021

20 травня 2021

19 травня 2021

18 травня 2021


Чубаров: Україна - єдина пострадянська держава, яка визнала право депортованих на повернення

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров констатує, що попри "складне ставлення" українських політиків до повернення кримських татар, Україна - єдина пострадянська держава, яка визнала право депортованих повернутися на Батьківщину.


Меджліс пов'язує сподівання на відродження кримськотатарського народу з Україною

Російська окупація Криму зруйнувала сподівання і реальні можливості корінного народу півострова - кримських татар, які були депортовані 77 років тому, на відродження, розвиток і відновлення їхніх прав.


Українські активісти Латвії художньо вшанували роковини депортації кримських татар

Активісти української громади в Латвії до Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу записали відеоролик на підтримку депортованих, а також переклали латиською мовою пісню 1965 року «Istek/Бажання» Нурі Мустафаєва про тугу за Батьківщиною.


У Канаді діаспора запросила на онлайн-семінар про депортацію кримських татар

Ліга українців Канади й Спілка українсько Канади запросила на онлайн-семінар "Крим. Шлях додому" правозахисника Аліма Алієва й історика Бекіра Аблаєва про депортацію кримських татар Радянською Росією в 1944 році та про те, як кримські татари пережили окупацію Росією Криму з 2014 року.


Кремль робить з кримських татар «терористів» і «екстремістів» - правозахисники

Правозахисники України прийняли спільну заяву до Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, в якій констатували, що з часу окупації Криму Росією переслідування кримських татар не припиняється.


У Раді та МЗС відкрили виставку до Дня пам'яті депортації кримських татар

Голова ВР Дмитро Разумков узяв участь у відкритті виставки творів Юрія Химича з Кримського циклу до Дня вшанування пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу в кулуарах парламенту. У МЗС експозицію до цієї скорботної дати відкрив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-