
Штати депортували до Німеччини 95-річного ексохоронця нацистського табору
Зі США до Німеччини було депортовано 95-річного колишнього охоронця нацистського табору Фрідріха Карла Бергера.
21 лютого 2021
Зі США до Німеччини було депортовано 95-річного колишнього охоронця нацистського табору Фрідріха Карла Бергера.
16 лютого 2021
Уряд Малайзії репатріює 1200 мігрантів з М'янми наступного тижня, незважаючи на військовий переворот в їх рідній країні.
12 лютого 2021
Німкеня російського походження Анна Сорокіна, яка називала себе спадкоємицею мільярдера Анною Делві, звільнена з в'язниці у США.
21 січня 2021
Нова адміністрація під керівництвом 46-го президента США Джо Байдена з 22 січня на сто днів призупинила всі депортації з країни.
27 жовтня 2020
Документальний фільм «1944. Депортація» режисерів Фатіми Осман та Юнуса Паші 22 жовтня був удостоєний головної премії в секції міжнародних документальних фільмів на Antakya 8th International Film Festival в Туреччині.
29 вересня 2020
Ісламіста, якого віднесли до категорії особливо небезпечних у Німеччині, депортували до Росії.
13 вересня 2020
Заходи з нагоди Дня вшанування пам’яті примусового виселення автохтонних українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944–1951 роках відбулися у неділю на Львівщині.
Жертв насильницьких депортацій в 1944-1951 роках вшанували сьогодні у Тернополі.
Сьогодні в Україні вшановують пам'ять депортованих українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках.
12 вересня 2020
У Донецькій області відбулася акція вшанування пам’яті українців, які зазнали примусового переселення з рідних земель після Другої світової війни.
08 вересня 2020
Член Координаційної ради білоруської опозиції Антон Родненков заявляє, що не відчув зв'язку українських прикордонників з операцією щодо примусового вивезення білоруських опозиціонерів в Україну.
21 серпня 2020
Журналістів російської служби Радіо Свобода Юлію Вишневецьку і Андрія Кисельова, затриманих в Мінську в п'ятницю, 21 серпня, депортують в Росію.
14 серпня 2020
Прокуратура Естонії відхилила заяву місцевих фермерів, які виступають проти депортації 12 українських робітників за порушення карантину. П'ять фермерських господарств у зв’язку з цим рішенням подають до суду.
08 серпня 2020
Українських журналістів, затриманих напередодні у Мінську, депортували з Білорусі, вони вже летять до Одеси.
Затриманих в Мінську журналістів "Настоящего времени" депортують з країни із забороною в'їзду на десять років.
15 червня 2020
У столиці Латвії представники української громади взяли участь у вшануванні жертв депортації 1941 року.
14 червня 2020
У країнах Балтії 14 червня відбулося вшанування пам'яті жертв депортації 1941 року.
01 червня 2020
Влада Туреччини вислала 12 громадян Фінляндії, які були ув’язнені за участь у терористичних організаціях.
29 травня 2020
Польські прикордонники 27 травня затримали 33 громадян України, які у чотирьох мікроавтобусах намагалися нелегально перетнути польсько-чеський кордон у місцях, де це на даний час це заборонено.
19 травня 2020
Російські активісти Москви, українці Латвії та члени петербурзької групи підтримки кримських татар «Стратегія-18» вшанували 76-ті роковини депортації кримськотатарського народу, записавши низку відео та провівши в Росії серію «блукаючих пікетів».
Кримськотатрська діаспора в Туреччині мала і має можливість зберігати свою культуру та мову, водночас на своїй історичній батьківщині – в Криму, тимчасово окупованому Росією, кримські татари наразі потерпають від примусової асиміляції та гонінь за національною ознакою.
Примусове переселення населення Криму і расова дискримінація проти кримських татар є злочином, і винний у цьому окупант - Російська Федерація.
Кримські татари на момент приєднання Криму Росією у 1783 році становили 98% населення і вже в ті часи робилися спроби відселити їх з півострова. Пізніше ці спроби повторювалися, у 1944 році сталінський режим реалізував задумане.
Депортація кримськотатарського народу в 1944 році — жахливий злочин комуністичного режиму і незагоєна рана братнього та історично близького литовцям народу.
Події 2014 року у Криму у певному сенсі можуть бути навіть небезпечнішими, аніж 1944 року, коли відбулася депортація кримських татар.
18 травня 2020
Право кримськотатарського народу жити на своїй землі буде відновлено, час російських окупантів невдовзі мине.
На будівлях Офісу Президента та Кабінету міністрів з'явилися світлові інсталяції на знак солідарності з кримськотатарським народом.
На майдані Незалежності у Києві відбулася акція вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
Нинішня ситуація в Криму може мати ще більш трагічні наслідки, ніж депортація 1944 року
Трагедія і біль кримських татар - це трагедія і біль всієї України, і вона ніколи більше не повинна повторитися.
До 76-х роковин депортації кримських татар українці з різних країн світу, друзі України, активісти всесвітньої мережі «Об’єднані прапором» записали та виклали у Facebook відеоролик на підтримку кримськотатарського народу.
Туреччина підтримує кримських татар у їхньому прагненні жити в безпеці та мирі, зберігаючи свою ідентичність, та вкотре заявляє про підтримку територіальної цілісності України.
Президент України Володимир Зеленський ініціює створення в Офісі глави держави робочої групи з розв'язання проблем кримськотатарського народу.
Україна в ООН і надалі докладатиме всіх зусиль, щоби депортація сталінським режимом кримських татар у 1944 році була офіційно визнана міжнародним злочином.
Світовий конґрес українців (СКУ) вшановує невинних жертв депортації кримськотатарського народу 1944 року та підтримує звернення Меджлісу кримськотатарського народу до ООН з закликом визнати цей акт тоталітарного радянського режиму геноцидом.
У День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, який в Україні відзначають 18 травня, Кримський дім презентує відео спогадів про депортацію кримських татар і закликає поповнювати спогадами онлайн-музей депортації Tamırlar.
Депортація кримськотатарського народу з Кримського півострова сталінським режимом у 1944 році - це геноцид, злочин проти людяності, який не має терміну давності.
Наша розповідь – про тих, кому пощастило вижити і завдяки кому відроджується кримськотатарський народ
Посольство України в Турецькій Республіці запросило усіх охочих до участі в міжнародному онлайн-мітингу, присвяченому 76-й річниці депортації кримських татар.
У Кримському дом у День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу відбудеться онлайн-дискусія «Спільний біль. Спільна історія».
Голова Верховної Ради Дмитро Разумков наголосив, що Україна має пам'ятати жертв геноциду кримськотатарського народу.
Міністри закордонних справ України, Естонії, Грузії, Латвії, Литви та Польщі висловили підтримку кримськотатарському народу в його боротьбі за свої права і наголосили на непорушності суверенітету, територіальної цілісності у міжнародно визнаних кордонах і політичної незалежності України.
Міжнародний онлайн-мітинг, присвячений пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, пройде у понеділок.
Президент Володимир Зеленський вважає геноцид кримськотатарського народу страшним злочином проти тисяч людей.
Українські та кримськотатарські активісти у Лісабоні провели спільну автоманіфестацію вулицями португальської столиці з нагоди 76-ї річниці початку депортації кримськотатарського народу з Криму.
У понеділок, 18 травня, в Україні відзначається День боротьби за права кримськотатарського народу та вшановується пам'ять жертв депортації кримських татар.
У понеділок, 18 травня, учням старших і середніх класів покажуть спеціальний урок, присвячений Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
Заходи, які триватимуть в Туреччині 18 травня й будуть присвячені пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, через COVID-19, карантинні обмеження та комендантську годину, відбудуться онлайн.
Впродовж 18-20 травня 1944 р. з Криму ешелонами було вивезено 191 тисячу осіб, майже 8 тисяч з них загинули в дорозі і ще 27 тисяч - за півтора наступні роки
17 травня 2020
В Мінреінтеграції закликали о 21:00 запалити у своєму вікні вогники в пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу.
У ніч на 18 травня о 00:01 на будівлі Офісу Президента України покажуть відеоінсталяцію як нагадування про злочини радянської влади і Росії сьогодні проти кримськотатарського народу.
Посольство України в Туреччині вивісило на будівлі дипломатичного відомства в Анкарі кримськотатарський прапор як пам'ять про жертв геноциду кримськотатарського народу.
15 травня 2020
Факт визнання геноцидом депортації кримськотатарського народу в 1944 році має бути запобіжним заходом від повторення подібних катастроф у світі.
В Ісламському культурному центрі в Сєвєродонецьку відбулись меморіальні заходи до 76-х роковин від дня початку депортації кримськотатарського народу з Кримського півострова.
13 травня 2020
У Меджлісі кримськотатарського народу затверджені меморіальні заходи, які проводитимуться в Україні, включаючи тимчасово окупований Крим, та в інших країнах світу, напередодні і в день 18 травня - Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
12 травня 2020
Кримські татари організували онлайн-акцію, приурочену до 76-ї річниці депортації кримськотатарського народу з Криму.
08 травня 2020
Напередодні 9 травня в центрі Севастополя розмістили банер з портретом радянського лідера Йосипа Сталіна. Міністерство закордонних справ України нагадало про етнічну чистку, влаштовану Сталіним у Криму.
06 травня 2020
Російський агент, затриманий в Чехії з отрутою, залишається в Празі і поки його не планують депортувати.
13 березня 2020
Кримськотатарський ресурсний центр (КРЦ) запустив кампанію "Унутилмаг'ан к'абірлер" ("Незабуті могили") зі збору та систематизації інформації щодо місць поховання кримчан, які були депортовані з півострова 1944 року і померли далеко від рідних місць.
28 лютого 2020
Депортовані з Швеції громадяни Грузії здійснили дебош в аеропорту "Бориспіль".