Україна ніколи не порушувала зобов’язань щодо використання західної зброї - Макеєв

Україна ніколи не порушувала зобов’язань щодо використання західної зброї - Макеєв

Укрінформ
Українським дипломатам доводиться знову і знову переконувати міжнародних партнерів, що наша держава дотримується всіх зобов’язань стосовно застосування наданих озброєнь.

Про свій досвід у цьому питанні посол України в ФРН Олексій Макеєв розповів у інтерв’ю виданню Tagesspiegel, передає Укрінформ.

«Коли виникають занепокоєння, ми кажемо: якщо ви не хочете, щоб ми атакували територію Росії за допомогою цієї системи, тоді ми можемо вам це пообіцяти. Ми завжди так робили - і тримаємо своє слово. Але коли ці міркування згадуються знову й знову, це здається мені виправданням. Хоча таких виправдань стає дедалі менше, мені все одно доводиться залучати на мій бік тих, хто не визнає, що ця допомога не лише в інтересах України, а й у власних інтересах Німеччини», - сказав Макеєв.

За його словами, страх є поганим порадником при прийнятті важливих рішень. Утім, кожен політик відповідає за те, що він робить, і часто рішення не є легкими. Так дипломат прокоментував запитання стосовно ракет Taurus.

Він згадав слова українських військових: «Щодня, поки ми продовжуємо чекати західної зброї, хтось гине, і ми вдячні за кожну допомогу і кожну систему озброєння».

Читайте також: Ракети Taurus необхідні Україні для виживання - посол Макеєв

Макеєв підкреслив, що німецька промисловість зараз бере дуже активну участь в озброєнні України. Він також відзначив провідну роль ФРН у відбудові України та вказав на активність політичних відносин.

Стосовно проблем інтеграції українських біженців, посол назвав одними з головних володіння німецькою мовою та визнання дипломів. За його словами, зараз ведуться переговори з урядами федеральних земель про спрощення визнання професійної освіти.

Що ж до росіян, які приїжджають у ФРН та хочуть залишитися в країні, Макеєв нагадав: Німеччина сама визнала, що може виникнути проблема з безпекою, якщо приїде багато громадян РФ, зокрема шпигунів і співробітників спецслужб тощо.

«Мене також дратує те, що російським псевдоопозиціонерам дозволили знайти притулок скрізь у Європі, але вони не змогли висловити чітку позицію проти війни», - заявив посол.

Читайте також: Посол України і євродепутат засудили запрошення росіянки Нетребко до Берлінської опери

Він із жалем констатував, що навіть сьогодні деякі німецькі компанії продовжують торгувати з Росією або сплачують там податки і таким чином фінансують ракетні обстріли українських міст.

Макеєв також наголосив, що в минулому дипломатія була справою досить прихованою і наповненою брехнею задля досягнення таємних цілей, «але наша українська дипломатія не така, вона дуже пряма і щира».

Як повідомлялося, за підсумками засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн» українські захисники отримають допомогу, яка включатиме боєприпаси для ППО, артилерійські боєприпаси та ракети, теплу уніформу, засоби для гуманітарного розмінування та літаки F-16 на початку 2024 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-