Україна ініціює включення російських псевдовиборів в резолюцію Генасамблеї ООН

Україна ініціює включення російських псевдовиборів в резолюцію Генасамблеї ООН

Укрінформ
Україна ініціює включення факту проведення Росією чергових незаконних виборів на окупованих територіях в офіційні документи ООН.

Про це заявив речник МЗС Олег Ніколенко під час пресмарафону щодо ситуації на тимчасово окупованих територіях, передає Укрінформ.

Ніколенко підкреслив, що оголошені Росією псевдовибори на окупованих територіях суперечать українському, міжнародному законодавству, зокрема, Статуту ООН, тому що це територія України, де діють українські закони.

У цьому контексті він зауважив, що тема псевдовиборів не нова, і нагадав, що після фейкового «референдуму» в Криму в березні 2014 року Росія проводила інші незаконні вибори на окупованих територіях. За словами Ніколенка, з того часу Україна відпрацювала міжнародний механізм реагування на такі події: незаконні вибори були відображені в резолюціях Генасамблеї ООН, де було чітко зазначено, що вони є незаконними, не призводять до жодних юридичних наслідків і не змінюють статусу тимчасово окупованих територій України.

Читайте також: У Британії назвали псевдовибори ганебною спробою РФ легітимізуватися в Україні

«Так само і цього разу Україні ініціює включення факту проведення незаконних виборів на окупованих територіях в офіційні документи ООН – я маю на увазі резолюції, які ухвалюються наприкінці року, які стосуються ситуації в Криму та на тимчасово окупованих територіях», - сказав Ніколенко.

Він додав, що ця тематика не має сходити з радарів уваги міжнародної спільноти, тому Україна разом зі США та Албанією ініціювала сьогодні термінове засідання Ради Безпеки ООН, присвячене тематиці незаконних виборів на окупованих територіях.

«Ми очікуємо, що члени Ради Безпеки ООН засудять проведення виборів (на тимчасово окупованих територіях України. – ред.), а також обговорять шляхи, яким чином можна реагувати в подальшому, аби такі вибори не відбувалися», - сказав Ніколенко.

Він додав, що Україна і партнери використають трибуну Радбезу ООН, щоб підняти це питання на найвищий міжнародний рівень, а надалі постійно тримати це питання у фокусі уваги міжнародної спільноти.

Як повідомлялося, Російська Федерація оголосила про проведення 8-10 вересня 2023 року так званих виборів до місцевих окупаційних адміністрацій на тимчасово окупованих частинах територій Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України, а також Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

Читайте також: «Вибори» на окупованій території: експерт назвав головну мету росіян

Міністерство закордонних справ України заявило, що незаконні вибори, які Росія проводить на тимчасово окупованих територіях України, не матимуть жодних правових наслідків та не призведуть до зміни статусу захоплених російською армією українських територій.

Речник Європейської комісії Петер Стано засудив проведення Москвою «виборів» на окупованих територіях України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-