Проміжна оцінка виконання семи рекомендацій Єврокомісії може бути впродовж двох тижнів – Жовква

Проміжна оцінка виконання семи рекомендацій Єврокомісії може бути впродовж двох тижнів – Жовква

Укрінформ
Проміжна оцінка Європейською комісією виконання Україною семи рекомендацій, наданих при отриманні статусу кандидата в члени ЄС, має відбутися впродовж найближчих двох тижнів.

Про це повідомив заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква в інтерв’ю Укрінформу.

«Проміжна оцінка буде вже буквально протягом найближчих двох тижнів. Її оголосять на одному з засідань Ради із загальних питань, й очікуємо, що вона буде також закріплена на засіданні Європейської Ради в кінці червня ще за головування Швеції. Нам дуже важливо, щоб Швеція за результатом цього головування зробила свій внесок у наближення України до вступу, до початку переговорів», - зазначив він.

Далі, за словами заступника очільника ОП, має бути фінальна оцінка в жовтневому пакеті, який оголошуватимуть для всіх країн-кандидатів.

Жовква додав, що в грудні відбудеться засідання Європейської Ради, на якому Україна розраховує отримати рішення щодо початку переговорів про вступ до ЄС.

У той же час він запевнив, що немає ані юридичних, ані політичних заборон на вступ України до Євросоюзу, поки триває розв’язана Росією війна.

«Жоден чиновник чи офіційний представник ЄС, навіть не висловлювали подібних речей», - підкреслив заступник керівника Офісу глави держави.

Читайте також: Жовква: У період відкритої війни нам не потрібні жодні посередники – для цього вже запізно

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський 28 лютого 2022 року підписав заявку на членство України в Європейському Союзі. 23 червня минулого року глави держав та урядів Євросоюзу ухвалили рішення щодо надання Україні статусу країни-кандидата на входження до ЄС. Тоді ж Європейська комісія надала сім рекомендацій, виконання яких необхідне для подальшої євроінтеграції України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-