Зброя для України і саміт НАТО: Дмитро Кулеба назвав головний фокус роботи у червні

Зброя для України і саміт НАТО: Дмитро Кулеба назвав головний фокус роботи у червні

Укрінформ
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що у фокусі його уваги в червні буде прискорення виконання домовленостей щодо надання Україні зброї і підготовка до Вільнюського саміту НАТО, рішення якого мають наблизити Україну до членства в Альянсі.

Про це глава української дипломатії сказав на спільному з британським колегою Джеймсом Клеверлі брифінгу в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Якщо в травні я був сфокусований насамперед на питаннях зброї і взаємодії з країнами Африки та Латинської Америки, то у червні і аж до проведення саміту головним фокусом моєї роботи і моїх контактів буде знову ж таки зброя і Вільнюський саміт. Його рішення мають наблизити Україну до членства в Альянсі, зміцнити формати взаємодії між Україною та НАТО і призвести до надання Україні певних гарантій безпеки, які діятимуть між, умовно, сьогодні і моментом, коли Україна набуде членства в Альянсі. Але ключове – це крок до членства», - підкреслив Кулеба.

Читайте також: Глава МЗС Британії: Найкоротший шлях до миру - це виведення військ РФ з України

Очільник МЗС поінформував, що під час перемовин обговорив з Джеймсом Клеверлі три речі – прискорення виконання домовленостей щодо зброї, підготовку Конференції з відновлення України в Лондоні і очікування від саміту НАТО.

«Я скористався нагодою нашої зустрічі, щоб озвучити очікування України від Вільнюського саміту, до якого ми продовжуємо рухатися. Ми чітко розуміємо, з ким додатково треба працювати для ухвалення у Вільнюсі позитивних рішень, чітко розуміємо, які аргументи потрібно використати. Тому й надалі наша робота буде дуже активною», - запевнив глава української дипломатії.

За його словами, під час зустрічі з главою МЗС Британії сторони погодилися з тим, що рішення Бухарестського саміту НАТО у 2008 році щодо України ухвалювалося в абсолютно іншій реальності, і сьогодні воно не відповідає вимогам часу.

Читайте також: Шмигаль обговорив із главою МЗС Британії збройну підтримку України та інтеграцію в НАТО

«Нам потрібно у Вільнюсі ухвалити рішення, яке підтягне НАТО до тієї реальності, яка існує в євроатлантичній безпеці і Україні. Для НАТО не ухвалити такого рішення означатиме серйозну військово-політичну поразку, і це дуже раціональна позиція, з якою ми будемо працювати з партнерами й надалі», - акцентував Кулеба.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський обговорив із державним секретарем у закордонних справах, справах Співдружності націй і розвитку Великої Британії Джеймсом Клеверлі підготовку до саміту НАТО, реалізацію формули миру і відбудову України.

Фото: Дмитро Кулеба, Твіттер

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-