В ОП провели безпековий брифінг для китайської делегації

В ОП провели безпековий брифінг для китайської делегації

Укрінформ
В Офісі президента відбувся брифінг щодо поточної безпекової ситуації в країні для китайської урядової делегації на чолі зі спеціальним представником уряду КНР у справах Євразії Лі Хуеєм.

Про це повідомляє пресслужба глави держави, передає Укрінформ.

Зазначається, зокрема, що керівник ОП Андрій Єрмак і міністр закордонних справ Дмитро Кулеба детально розповіли про десять пунктів української Формули миру. Єрмак пояснив, що оскільки агресія відбувається на території нашої держави, то український мирний план містить вичерпні відповіді на всі виклики, які створила ця війна.

«Ми зацікавлені в тому, щоб Китай був залучений до реалізації української формули миру», – сказав він.

Очільник ОП також висловив подяку за підтримку Китаєм суверенітету й територіальної цілісності України та акцентував, що Українська держава поважає недоторканність кордонів інших країн, як це передбачено Статутом ООН.

Він нагадав, що Україна, захищаючись від агресора, який здійснив неспровоковане вторгнення на нашу територію, діє виключно в межах норм міжнародного права та Статуту ООН.

Читайте також: У Держдепі розповіли про очікування від візиту спецпредставника Китаю до України

Єрмак підкреслив, що українці прагнуть встановлення стійкого та справедливого миру, відновлення своєї територіальної цілісності, як це передбачає українська формула миру.

Своєю чергою, начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов і заступник керівника ОП Роман Машовець поінформували членів урядової делегації КНР про ситуацію на фронті, втрати ворога та нещодавні масовані ракетні атаки Росії на об’єкти української цивільної інфраструктури й спричинені ними жертви серед мирного населення.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець розповів про українських полонених – цивільних і військових, – яких утримує Росія. Він поінформував про порушення прав цивільних, військових, а також про воєнні злочини, які скоює РФ.

Радник – уповноважена Президента з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук окремо зупинилася на незаконному вивезенні російськими окупантами українських дітей та їх примусовому всиновленні на території РФ. Вона закликала долучитися до міжнародних зусиль з повернення маленьких українців додому, до своїх родин, адже діти – це майбутнє кожного народу.

Віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков поінформував китайську урядову делегацію про зусилля України й партнерів – Туреччини та ООН – щодо продовження дії Чорноморської зернової ініціативи, яку намагалася зірвати Росія. Він акцентував на важливості забезпечення безперешкодного руху суден зерновим коридором, адже завдяки цьому підтримується стабільність на світовому ринку продовольства та зменшується ризик продовольчих криз у найуразливіших країнах Азії та Африки.

Крім того, про небезпеки у зв'язку із захопленням Росією Запорізької АЕС розповіли представникам Китаю міністр енергетики Герман Галущенко та посол України в КНР Павло Рябікін. Вони зазначили, що перебування на станції російської військової техніки та солдатів, які фактично захопили в заручники персонал АЕС, збільшує ядерні ризики для всього континенту, і наголосили, що ЗАЕС має бути демілітаризована, як це передбачає українська формула миру.

Читайте також: Китай вже втратив можливість бути посередником у розв’язаній росією війні - Боррель

Як повідомлялося, напередодні Спеціальний представник уряду Китайської Народної Республіки Лі Хуей відвідав Україну з візитом та зустрівся із міністром закордонних справ Дмитром Кулебою.

26 квітня Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з головою КНР Сі Цзіньпіном.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-