Держдеп США підтримав створення «гібридного трибуналу» щодо злочину агресії росії

Держдеп США підтримав створення «гібридного трибуналу» щодо злочину агресії росії

Укрінформ
У Державному департаменті США підтримали створення так званого «гібридного трибуналу» для розслідування злочину агресії росії.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Голос Америки.

«Зараз, у цей критичний момент історії, я можу оголосити, що ми підтримуємо створення спеціального трибуналу для розслідування злочину агресії проти України. Було багато різних моделей, які розглядались. США детально розглядали всі «за» та «проти» кожної з них і дійшли до висновку, що найбільш ефективний спосіб забезпечення відповідальності за злочини агресії передбачає створення інтернаціоналізованого суду в рамках судової системи України», - заявила посол з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак 27 березня під час виступу на конференції в Католицькому університеті Америки у Вашингтоні, присвяченій сучасним викликам Нюрнбергським принципам.

Вона наголосила, що у цей критичний момент історії "ми підтримуємо створення спеціального трибуналу для переслідування злочину агресії проти України".

Читайте також: путін заслуговує на вищу міру покарання в межах спецтрибуналу за злочини проти України — депутат

За словами Бет Ван Скаак, подібні зусилля включатимуть «предметну юрисдикцію стосовно міжнародних злочинів, залучення міжнародного персоналу, можливо, шляхом інтеграції професіоналів, суддів, прокурорів, розслідувачів, адвокатів, чи через надання експертної допомоги за запитом України».

У Держдепі наголошують, що це також може включати міжнародні елементи в тому, як саме суд підтримуватиме Україну та де буде знаходитись.

«Наприклад, потенційно це може бути десь у Європі, принаймні під час війни, це надалі зміцнить європейську орієнтацію України, міжнародну легітимність такої інституції та матиме важливе значення для неї, а також сприятиме наданню допомоги сильними державами, які віддані розслідуванню злочину агресії», - наголосила вона.

Представниця Держдепу додала, що такий суд міг би сприяти ширшій міжнародній підтримці, а також не потребуватиме резолюції Генеральної Асамблеї про створення нової незалежної міжнародної інституції, для становлення якої потрібні час та ресурси.

Читайте також: Кулеба прогнозує «закулісну дипломатичну битву» за виконання рішення МКС про арешт путіна

"Такий гібридний суд також демонструватиме лідерство України у забезпеченні відповідальності за злочин агресії повністю в рамках національної юридичної системи", - сказала вона.

На питання української служби "Голосу Америки" про те, чи існує міжнародний консенсус та підтримка створення подібної гібридної моделі міжнародного трибуналу для розслідування злочину агресії росії, представниця Держдепу відповіла, що поки не вдалось досягнути остаточного консенсусу.

"Не думаю, що поки що вдалося досягнути остаточного консенсусу. Існують дві моделі, що розглядаються: це ця модель – український трибунал, який матиме міжнародний характер і матиме багато міжнародної підтримки, та інший варіант, який може створити Генасамблея ООН.

Влада України розглядає обидва варіанти. Висловлювалась перевага більше відокремленій міжнародній інституції, але є побоювання, що, можливо, не вийде зібрати необхідні голоси в Генасамблеї для створення подібної інституції", - пояснила вона.

Як повідомлялося, 19 січня 2023 року Європейський парламент ухвалив резолюцію на підтримку створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії проти України. ЄП вважає, що такий трибунал має бути заснований на основі міжнародної угоди між країнами-однодумцями за підтримки Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй. Україна очікує, що Генасамблея ООН ухвалить відповідну резолюцію у квітні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-