Умиротворення агресора не може бути засобом збереження ОБСЄ – глава МЗС Польщі

Умиротворення агресора не може бути засобом збереження ОБСЄ – глава МЗС Польщі

Укрінформ
Умиротворення агресора не може бути засобом для збереження Організації з безпеки та співробітництва у Європі.

Як передає власний кореспондент Укрінформу, про це заявив глава МЗС Польщі, чинний голова ОБСЄ Збігнєв Рау під час свого виступу на засіданні Парламентської асамблеї ОБСЄ.

"Якщо нашою головною метою є захист та збереження миру, побудова довіри та розвиток нашої співпраці, то це повинно керувати Організацією та її окремими учасниками при ухваленні рішень. Однак збереження Організації не може бути самоціллю. І я переконаний, що умиротворення та дозвіл агресії та насильства не може бути засобом для збереження Організації", - заявив він.

Чинний голова ОБСЄ наголосив, що настав час "відкинути будь-які імперські інстинкти". "росія шкодить сама собі, коли чіпляється за ці старі інстинкти", - додав він.

Читайте також: Зеленський закликав ОБСЄ використати всі можливості тиску на рф, щоб зупинити війну

За словами Рау, невиправдана військова агресія рф становить екзистенційну загрозу для України, а також ставить під сумнів авторитет та дієвість ОБСЄ і довіру до цієї Організації. На цьому тлі він вказав на те, що переважна більшість країн-учасниць ОБСЄ виступає за захист базових норм міжнародного права, поруч з продовженням зусиль для "збереження того, чим ОБСЄ було з самого початку – форуму для ідей, сприяння діалогу та довіру між усіма країнами-учасницями".

На переконання чинного голови ОБСЄ, ключові функції ОБСЄ поки що збережено та забезпечено застосування великої частини нормативно-правової спадщини Організації. Водночас він визнав, що "ОБСЄ змушена працювати на найнижчому рівні спільного знаменника". "Сфера питань, щодо яких ми усі можемо дійти згоди, постійно скорочується. І це є визначальним чинником для довгострокового бачення ОБСЄ", - заявив він.

"На моє переконання, ОБСЄ може мати майбутнє лише за однієї умови: усі країни-учасниці мають належним чином виконувати норми та зобов’язання, щодо яких ми усі спільно погодилися. Іншими словами: інтерес у збереженні Організації має бути більшим, ніж деякі наші протиріччя. Лише тоді ми зможемо використовувати потенціал ОБСЄ", - наголосив Рау.

Читайте також: Зеленський подякував Польщі за те, що на засіданні ПА ОБСЄ немає росіян

Як повідомляв Укрінформ, у Варшаві в четвер розпочалося 20-те осіннє засідання Парламентської асамблеї ОБСЄ, яке триватиме до 26 листопада. Питання загарбницької війни рф проти України буде в центрі уваги депутатів країн-учасниць ОБСЄ.

Участь у зустрічі беруть близько 200 парламентаріїв з 52 країн. Польща не видала віз російській делегації, яка мала намір взяти участь у Парламентській асамблеї ОБСЄ у Варшаві.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-