Нинішня сесія Генасамблеї ООН має покласти край безкарності росії - Кислиця

Нинішня сесія Генасамблеї ООН має покласти край безкарності росії - Кислиця

Укрінформ
У Нью-Йорку розпочала роботу чергова, 77-ма, сесія Генеральної Асамблеї Організацій Об’єднаних Націй.

Як передає кореспондент Укрінформу, сесію відкрив голова Генасамблеї Чаба Кереші.

Виступаючи вперше в цій ролі, він наголосив на необхідності зупинити війну в Україні й поважати принципи Статуту ООН.

Кереші зауважив, що війна росії проти України є «поворотним моментом», і якщо світ не буде пильним, вона може стати частиною «інструментарію міжнародного життя». «Ця війна має бути зупинена. Вона вбиває людей, вона вбиває розвиток, вона вбиває природу і вбиває мрії мільйонів», - наголосив голова Генасамблеї ООН.

Нинішня сесія проходитиме під гаслом «Переломний момент: трансформаційні рішення для взаємопов’язаних викликів». І розв'язана росією війна проти України буде одним з найголовніших питань засідань ГА.

«Війна має закінчитися під час цієї сесії, росія має бути притягнута до відповідальності. Зробімо 77-му сесію Генеральної Асамблеї ООН сесією кінця безкарності, а також відновлення поваги до Статуту ООН. Вибір за вами, члени ООН!», - написав у Твіттері постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

Тиждень високого рівня, у якому традиційно беруть участь лідери держав, проходитиме з 20 до 26 вересня. У ці дні заплановано виступи безпосередньо з трибуни ООН або у віртуальному режимі президентів, прем’єр-міністрів, глав зовнішньополітичних відомств усіх 193 держав-членів Організації. Виступ від України очікується 21 вересня після 22:00 за київським часом. Також відбуватимуться двосторонні зустрічі на найвищому рівні.

Читайте також: Кулеба назвав ключовий меседж України на Генасамблеї ООН

16 - 17 вересня відбудеться саміт з трансформації освіти. Очікується ухвалення Молодіжної декларації та заява генерального секретаря ООН про перспективи перетворень в освіті.

На 21 вересня заплановано засідання високого рівня в рамках річного святкування 30-ї річниці ухвалення Декларації ООН про права меншин.

Загальні дебати на сесії ГА збігатимуться з тижнем глобальних цілей – низки віртуальних та очних заходів. Вони відбуватимуться з 16 до 25 вересня за участю більш як 170 представників громадянського суспільства, бізнесу, наукових кіл і системи ООН та будуть спрямовані на досягнення цілей сталого розвитку.

Читайте також: Гутерреш нагадав про неприпустимість територіальних зазіхань одних держав щодо інших

22 вересня відбудеться засідання Ради Безпеки міністерського рівня, на якому головуватиме міністр європейських та закордонних справ Франції Катрін Колонна. Га порядку денному - питання відповідальності та боротьби з безкарністю в контексті путінської війни. Очікується, що від ООН доповідатиме генеральний секретар Антоніу Гутерреш.

Як повідомляв Укрінформ 12 вересня 76-та сесія Генасамблеї ООН завершила роботу, її новий голова склав присягу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-