Столтенберг - євродепутатам: Треба не скаржитися, а нарощувати допомогу Україні

Столтенберг - євродепутатам: Треба не скаржитися, а нарощувати допомогу Україні

Укрінформ
Ціна для НАТО і ЄС за підтримку України вимірюється грішми, натомість українці платять за європейську безпеку життям, тож Заходу слід наростити допомогу Україні, аби у майбутньому не довелося платити набагато вищу ціну.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час слухань у Комітеті Європейського парламенту із закордонних справ, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Навіть якщо комусь байдуже до морального боку у питанні підтримки народу України, ви маєте дбати про інтереси власної безпеки. Тож ви мусите платити. Платити за підтримку, за гуманітарну допомогу, за наслідки економічних санкцій. Тому що альтернативою є плата набагато вищої ціни пізніше», - сказав Столтенберг.

Він закликав пам'ятати про те, що «ціну, яку ми платимо як ЄС і НАТО, можна виміряти грошима. Ціна, яку вони (українці - ред.) платять, вимірюється життями, які втрачаються кожного дня».

Читайте також: У НАТО немає списку озброєння, яке не можна було б постачати в Україну - Столтенберг

«Тож ви маєте припинити скаржитися і натомість нарощувати свою допомогу. Крапка!» - ці слова Столтенберга депутати Європарламенту зустріли оплесками.

При цьому генсек НАТО зауважив, що Захід має бути готовим підтримувати Україну впродовж тривалого часу.

«Це має свою ціну. Санкції мають свою ціну, важливою є ціна військової та економічної підтримки. Але ціна непідтримки може бути набагато вищою. Частково тому, що це є моральним питанням. Йдеться про суверенну незалежну державу з населенням понад 40 мільйонів людей, які живуть в Європі та були жорстоко атаковані набагато потужнішою росією. Якщо ми не будемо реагувати на це після того, що ми бачили в Бучі та в інших місцях, у моєму розумінні, це б не відповідало гідній поведінці сусідів та друзів України», - зауважив Столтенберг.

Він наголосив: якщо не діяти та дозволити росії продовжувати цю жорстокість, дозволити, щоб вона ще й отримувала винагороду за таку жорстокість – у цьому випадку ціна для Європи буде набагато вищою.

«Це в наших інтересах – допомогти Україні. Ви маєте розуміти: якщо Україна програє (війну), це створить небезпеку для нас. Це зробить Європу навіть більш уразливою для російської агресії. Уроки з подій у Грузії 2008 року, анексії Криму у 2014 році, підривних дій на Донбасі у 2014 році, зрештою, повномасштабне жорстоке вторгнення (в Україну) президента путіна у лютому - все це говорить про те, що вони (рф) просто використовують силу. Вони мають таке бажання. Вони поновили ідею сфер впливу, коли великі сили можуть вирішувати, що мають робити менші сусіди. І це робить уразливішими всіх нас», - наголосив генеральний секретар НАТО.

Читайте також: НАТО має намір переозброїти Україну сучасною зброєю - Столтенберг

Як повідомлялося, 24 лютого президент рф володимир путін оголосив про початок повномасштабного вторгнення в Україну. Війська рф обстрілюють і руйнують ключові об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст і сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню, балістичних ракет.

Союзники по НАТО та країни ЄС від початку російської агресії надають Україні політичну, економічну, фінансову, гуманітарну та військову допомогу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-