Столтенберг

10 травня 2021


Байден і Столтенберг візьмуть участь у саміті «Бухарестської дев’ятки»

Президент США Джо Байден і генсекретар НАТО Єнс Столтенберг візьмуть участь у саміті «Бухарестської дев’ятки» на рівні глав держав, який відбудеться в гібридному режимі у понеділок, 10 травня, у Бухаресті.

04 травня 2021

27 квітня 2021


Столтенберг відреагував на заяву РФ про відведення військ від кордонів України

Північноатлантичний Альянс вітає факт зниження напруги на кордонах з Україною, яка відбулася останнім часом, але продовжує вимагати від Росії зупинити військове нарощування та долучитися до політичного процесу з вирішення конфлікту.

17 квітня 2021

14 квітня 2021


У НАТО кажуть про найбільшу концентрацію військ РФ біля кордону України з 2014 року

Міністри оборони та закордонних справ країн НАТО, які провели сьогодні зустріч в форматі відеоконференції, висловили одностайну підтримку суверенітету та територіальній цілісності України та глибоке занепокоєння провокативним військовим нарощуванням Росії на окупованих територіях України та поблизу її кордонів.

13 квітня 2021


НАТО підтримує право України подати заявку на членство в Альянсі – Столтенберг

Лише 30 союзників по Альянсу можуть вирішувати, коли Україна може бути готовою до набуття членства в НАТО, і жодна третя країна, включаючи Росію, не має жодного права вето на таке рішення України обирати свій суверенний шлях.


Підтримка України: Столтенберг розповів про плани НАТО

З моменту незаконної анексії Криму та дестабілізації на сході України НАТО та всі союзники по Альянсу надали Україні суттєву політичну підтримку, а також практичну допомогу у розвитку її оборонних спроможностей.


Кулеба після зустрічі зі Столтенбергом: РФ цього разу не зможе застати нас зненацька

Україна віддана дипломатичним і політичним засобам вирішення конфлікту на сході нашої держави, але разом із західними партнерами прагне уникнути помилок 2014 року і не дозволить Росії застати нас зненацька.

12 квітня 2021


Блінкен і Столтенберг обговорили агресивне скупчення військ РФ біля України

Державний секретар США Ентоні Блінкен обговорив у понеділок телефоном з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом кілька ключових питань у сфері безпеки, насамперед ескалацію з боку РФ та накопичення російських сил біля України.


На запит Києва відбудеться позачергове засідання Комісії Україна-НАТО

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба 13 квітня здійснить робочий візит до штаб-квартири НАТО у Брюсселі для участі у позачерговому засіданні Комісії Україна-НАТО, на якому обговорюватиметься загострення Росією безпекової ситуації.

09 квітня 2021

06 квітня 2021

24 березня 2021


НАТО підтримало Болгарію у скандалі з російськими шпигунами

Міністри закордонних справ НАТО під час зустрічі у Брюсселі отримали докладну інформацію щодо дій Болгарії з розслідування діяльності російських шпигунів на території цієї країни та висловили повну солідарність з Болгарією у цих зусиллях.


НАТО твердо відповідатиме на загрози з боку Росії – Столтенберг

Північноатлантичний Альянс має консолідовану позицію щодо поведінки Росії, яка вдається до репресій вдома та до агресії поза власними кордонами, тож союзники по НАТО продовжать давати тверду і рішучу відповідь на загрози з боку РФ.

23 березня 2021


Столтенберг пояснив, чому НАТО не ухвалювало рішень про Nord Stream 2

Союзники по НАТО мають відмінні погляди щодо оцінок проєкту «Північний потік – 2», тому Альянс не визначав спільного ставлення до нього. Проте ці відмінності не заважають союзникам виконувати головне завдання із взаємного захисту.


Запобігати краще, ніж втручатися: Столтенберг розповів про стратегію розвитку НАТО 2030

У стратегії розвитку НАТО 2030 відображений намір зміцнювати партнерство з країнами-сусідами, а також із близькими по духу демократичними країнами світу. Потенціал такого партнерства НАТО ще не повністю розкритий.

22 березня 2021


НАТО уважно слідкує за розслідуванням щодо російських шпигунів у Болгарії – Столтенберг

Північноатлантичний Альянс вживає послідовні та цілеспрямовані кроки, щоб забезпечити захист конфіденційної або таємної інформації від ворожих впливів, і уважно слідкує за розслідуванням щодо шпигунської діяльності Росії в Болгарії.

17 березня 2021


НАТО збільшить присутність у Чорному морі через дії Росії в Криму - Столтенберг

У НАТО занепокоєні діями Російської Федерації, яка нарощує свої військові спроможності в регіоні Чорного моря та використовує Крим для демонстрації сили, тож Альянс буде й надалі збільшувати свою присутність для зміцнення безпеки й стабільності цього регіону.

16 березня 2021


Коронавірус, Росія і Китай: Столтенберг назвав ключові виклики НАТО у 2020 році

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг назвав ключові виклики, які поставали перед союзниками по Альянсу протягом 2020 року, включаючи пандемію коронавірусу, більш агресивну поведінку Росії, тероризм, кібернетичні загрози та підйом Китаю.

15 березня 2021


Росія не загрожує країнам НАТО, але зловживає силою проти сусідів – Столтенберг

Російська Федерація не несе негайної загрози для країн-членів НАТО саме тому, що Альянс створений для колективного протистояння таким загрозам. Водночас Росія застосовує військову силу проти сусідів, чим створює загрози для безпеки.

10 березня 2021


Столтенберг закликав Туреччину вирішувати всі суперечності з НАТО у відкритій дискусії

Незважаючи на те, що багато союзників не згодні з деякими аспектами політики Туреччини, ця країна залишається важливим членом НАТО, і саме тому всі проблемні питання у відносинах із нею мають вирішуватися в межах НАТО та на його платформі, шляхом відкритого діалогу.

26 лютого 2021


Мішель і Столтенберг назвали спільний пріоритет для ЄС і НАТО

Європейський Союз і НАТО поділяють однакові цінності, постають перед спільними викликами та мають спільні стратегічні інтереси, одним з яких є забезпечення стабільності та безпеки у найближчому сусідстві Євросоюзу.

25 лютого 2021


Столтенберг: Законопроєкт про реформу СБУ допоможе Україні пришвидшити рух до НАТО

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявляє, що законопроєкт про реформування Служби безпеки України, який зараз перебуває у Верховній Раді, допоможе пришвидшити рух України до євроатлантичного шляху.

20 лютого 2021

17 лютого 2021


Нова стратегія НАТО має врахувати агресію Росії та вплив Китаю на глобальний баланс – генсек

Союзники по НАТО підтримали пропозицію щодо перегляду Стратегічної концепції від 2010 року, оскільки з моменту її прийняття Альянс постав перед новою ситуацією у сфері безпеки, а Росія із потенційного стратегічного партнера перетворилася на країну-агресора.

16 лютого 2021


НАТО зміцнюватиме спроможності країн-партнерів – Столтенберг

Північноатлантичний Альянс має відпрацювати більш глобальний підхід до викликів, які постають перед союзниками останнім часом, і в цьому контексті продовжувати надавати допомогу країнам-партнерам у тренуванні військ та у розвитку оборонних спроможностей.

15 лютого 2021


Розвідувальні дрони патрулюватимуть східні та південні кордони НАТО – Столтенберг

Новітні безпілотні літаки спостереження AGS RQ-4D, флот яких у складі п’яти високотехнологічних апаратів був введений сьогодні в дію на Сицилії, дозволять НАТО контролювати ситуацію на східних та південних кордонах Альянсу.

09 лютого 2021


Столтенберг - Шмигалю: Двері НАТО відкриті для України

Союзники по Альянсу визнають Україну як потенційного кандидата на вступ до НАТО та надають їй практичну допомогу у здійсненні реформ для наближення до стандартів НАТО, досягнення яких є передумовою для набуття членства в організації.

26 січня 2021


НАТО непокоїть мілітаризація Калінінградської області Росії

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг занепокоєний діями Росії із нарощування військових спроможностей в Калінінградській області РФ, які впливають на ситуацію з безпеки в усьому регіоні Балтійського моря.

22 січня 2021


Столтенберг підтримав пропозицію Байдена продовжити дію договору START

Генеральний Секретар НАТО Єнс Столтенберг підтримав пропозицію Президента США Джо Байдена продовжити дію нового Договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь START (СНО), термін дії якого вичерпується 5 лютого поточного року.

18 січня 2021

14 січня 2021

15 грудня 2020


НАТО і ЄС підтримують партнерів від України до Афганістану – Столтенберг

У НАТО і Європейського Союзу є великі можливості для посилення двосторонньої співпраці, але вже зараз обидві організації активно працюють разом над питаннями безпеки та підтримують партнерів - від України до Афганістану.

07 грудня 2020


НАТО закликає Азербайджан і Вірменію не допустити поновлення насильства у Нагірному Карабасі

Північноатлантичний Альянс вітав припинення вогню в Нагірному Карабасі та докладає зусиль, щоб Азербайджан і Вірменія, які є країнами-партнерами НАТО, шукали довгострокове політичне рішення для цього конфлікту.

02 грудня 2020


Зустрічам Україна-НАТО не заважають суперечки з Угорщиною - Столтенберг

Двостороння суперечка між Угорщиною і Україною добре відома і має бути вирішена на двосторонньому рівні, водночас, НАТО і Україна підтвердили здатність проводити зустрічі міністерського рівня для обговорення спільних проблем.

01 грудня 2020


Молдова, Україна, Грузія: Столтенберг нагадав про військову експансію Росії

Присутність російських військ на території Молдови та на територіях інших країн у найближчому оточенні НАТО попри волю національних урядів є черговим проявом неповаги Росії до міжнародного права та до територіальної цілісності країн-сусідів.

30 листопада 2020


НАТО посилить співпрацю в Чорному морі з Україною і Грузією - Столтенберг

Союзники по Північноатлантичному альянсу у середу мають намір обговорити напрямки політичного та практичного співробітництва з партнерами у регіоні Чорного моря за участю міністрів закордонних справ України і Грузії.

24 листопада 2020

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-