Столтенберг

26 лютого 2021


Мішель і Столтенберг назвали спільний пріоритет для ЄС і НАТО

Європейський Союз і НАТО поділяють однакові цінності, постають перед спільними викликами та мають спільні стратегічні інтереси, одним з яких є забезпечення стабільності та безпеки у найближчому сусідстві Євросоюзу.

25 лютого 2021


Столтенберг: Законопроєкт про реформу СБУ допоможе Україні пришвидшити рух до НАТО

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявляє, що законопроєкт про реформування Служби безпеки України, який зараз перебуває у Верховній Раді, допоможе пришвидшити рух України до євроатлантичного шляху.

20 лютого 2021

17 лютого 2021


Нова стратегія НАТО має врахувати агресію Росії та вплив Китаю на глобальний баланс – генсек

Союзники по НАТО підтримали пропозицію щодо перегляду Стратегічної концепції від 2010 року, оскільки з моменту її прийняття Альянс постав перед новою ситуацією у сфері безпеки, а Росія із потенційного стратегічного партнера перетворилася на країну-агресора.

16 лютого 2021


НАТО зміцнюватиме спроможності країн-партнерів – Столтенберг

Північноатлантичний Альянс має відпрацювати більш глобальний підхід до викликів, які постають перед союзниками останнім часом, і в цьому контексті продовжувати надавати допомогу країнам-партнерам у тренуванні військ та у розвитку оборонних спроможностей.

15 лютого 2021


Розвідувальні дрони патрулюватимуть східні та південні кордони НАТО – Столтенберг

Новітні безпілотні літаки спостереження AGS RQ-4D, флот яких у складі п’яти високотехнологічних апаратів був введений сьогодні в дію на Сицилії, дозволять НАТО контролювати ситуацію на східних та південних кордонах Альянсу.

09 лютого 2021


Столтенберг - Шмигалю: Двері НАТО відкриті для України

Союзники по Альянсу визнають Україну як потенційного кандидата на вступ до НАТО та надають їй практичну допомогу у здійсненні реформ для наближення до стандартів НАТО, досягнення яких є передумовою для набуття членства в організації.

26 січня 2021


НАТО непокоїть мілітаризація Калінінградської області Росії

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг занепокоєний діями Росії із нарощування військових спроможностей в Калінінградській області РФ, які впливають на ситуацію з безпеки в усьому регіоні Балтійського моря.

22 січня 2021


Столтенберг підтримав пропозицію Байдена продовжити дію договору START

Генеральний Секретар НАТО Єнс Столтенберг підтримав пропозицію Президента США Джо Байдена продовжити дію нового Договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь START (СНО), термін дії якого вичерпується 5 лютого поточного року.

18 січня 2021

14 січня 2021

15 грудня 2020


НАТО і ЄС підтримують партнерів від України до Афганістану – Столтенберг

У НАТО і Європейського Союзу є великі можливості для посилення двосторонньої співпраці, але вже зараз обидві організації активно працюють разом над питаннями безпеки та підтримують партнерів - від України до Афганістану.

07 грудня 2020


НАТО закликає Азербайджан і Вірменію не допустити поновлення насильства у Нагірному Карабасі

Північноатлантичний Альянс вітав припинення вогню в Нагірному Карабасі та докладає зусиль, щоб Азербайджан і Вірменія, які є країнами-партнерами НАТО, шукали довгострокове політичне рішення для цього конфлікту.

02 грудня 2020


Зустрічам Україна-НАТО не заважають суперечки з Угорщиною - Столтенберг

Двостороння суперечка між Угорщиною і Україною добре відома і має бути вирішена на двосторонньому рівні, водночас, НАТО і Україна підтвердили здатність проводити зустрічі міністерського рівня для обговорення спільних проблем.

01 грудня 2020


Молдова, Україна, Грузія: Столтенберг нагадав про військову експансію Росії

Присутність російських військ на території Молдови та на територіях інших країн у найближчому оточенні НАТО попри волю національних урядів є черговим проявом неповаги Росії до міжнародного права та до територіальної цілісності країн-сусідів.

30 листопада 2020


НАТО посилить співпрацю в Чорному морі з Україною і Грузією - Столтенберг

Союзники по Північноатлантичному альянсу у середу мають намір обговорити напрямки політичного та практичного співробітництва з партнерами у регіоні Чорного моря за участю міністрів закордонних справ України і Грузії.

24 листопада 2020


Україну та Грузію запросили на зустріч міністрів закордонних справ НАТО

Союзники по Північноатлантичному Альянсу, які проведуть на початку наступного тижня зустріч на рівні міністрів закордонних справ, запросили до участі у сесії стосовно безпеки у Чорноморському регіоні керівників зовнішньополітичних відомств України і Грузії.

13 листопада 2020


Столтенберг пояснив подвійний підхід НАТО у відносинах з Росією

Росія безперервно продовжує агресивні дії та збільшує військову напругу, на що НАТО відповідає зміцненням власної оборони, і водночас намагається підтримувати діалог з Росією, яка завжди залишатиметься сусідом Альянсу.

10 листопада 2020


Генсек НАТО назвав три кроки для ефективного ядерного роззброєння

Договір під егідою ООН про заборону ядерної зброї не зможе вирішити цю проблему та привести до реального скорочення ядерних арсеналів; натомість Договір про нерозповсюдження ядерної зброї (NPT) містить відповідні механізми верифікації і контролю.

08 листопада 2020

03 листопада 2020


Теракти в Австрії та Афганістані: Столтенберг закликає продовжити боротьбу проти ІДІЛ

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг відреагував на теракти в Австрії та Афганістані, наголосивши на важливості продовження боротьби проти терористичної організації "Ісламська держава" (ІДІЛ).

22 жовтня 2020


Столтенберг готовий зустрічатися з лідерами Вірменії та Азербайджану

НАТО не є частиною конфлікту між Вірменією і Азербайджаном навколо Нагорного Карабаху, цінує партнерство з обома країнами, тож керівництво Альянсу готове зустрічатися з лідерами обох поважних країн-партнерів.


НАТО визнає вразливість підводних кабельних комунікаційних мереж – Столтенберг

Міністри оборони НАТО, які 22 жовтня провели перший день віртуальної зустрічі, серед інших питань обговорили вразливість підводної комунікаційної інфраструктури та заходи із забезпечення її стійкості та захисту.


Столтенберг закликає Вірменію й Азербайджан відновити переговори

Північноатлантичний Альянс не є стороною конфлікту в Нагорному Карабаху, але має партнерські відносини з Вірменією й Азербайджаном вже понад 25 років, закликає сторони до деескалації та до пошуку мирних рішень.

08 жовтня 2020

03 жовтня 2020

28 вересня 2020

08 вересня 2020

04 вересня 2020


Факт отруєння Олексія Навального "Новічком" є безсумнівним – Столтенберг

Не викликає сумнівів той факт, що російський опозиціонер Олексій Навальний був отруєний бойовою хімічною речовиною групи "Новічок", тому виникають серйозні запитання, що потребують відповіді уряду РФ.

26 серпня 2020

18 серпня 2020

17 липня 2020

27 червня 2020


Генсек НАТО наголосив на важливості американської присутності в Європі

Під час зустрічі із Державним секретарем США з питань оборони Марком Еспером генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг наголосив на важливості збереження військової присутності США в Європі для стабільності міжнародної та європейської безпеки.

24 червня 2020

23 червня 2020


НАТО буде платформою для діалогу між ЄС і Британією, якщо вони не укладуть угоду – Столтенберг

У тому випадку, якщо переговори між ЄС і Великобританією щодо визначення майбутніх відносин між сторонами після Brexit не призведуть до укладення нової угоди (сценарій no-deal - ред.), НАТО відіграватиме навіть більш значущу роль, адже залишиться платформою для продовження діалогу між ними.


НАТО не має втручатися у внутрішню політику країн – Столтенберг

НАТО має захищати універсальні цінності і свободи демократичного світу і при цьому триматися осторонь від будь-якого залучення до внутрішніх політичних процесів у країнах-союзницях, у тому числі від виборчих кампаній.

18 червня 2020


НАТО створює спецфонд на випадок другої хвилі коронавірусу – Столтенберг

Міністри оборони НАТО, які завершили сьогодні дводенні переговори в форматі телеконференції, погодили пакет запобіжних заходів на випадок можливої другої хвилі пандемії СOVID-19 та будь-яких інших подібних криз у сфері охорони здоров’я.

17 червня 2020


Столтенберг привітав Україну зі статусом партнера з розширеними можливостями

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг привітав Україну із отриманням статусу партнера з розширеними можливостями та зауважив, що цей статус надасть значно більше можливості Україні для участі в навчаннях НАТО та у обміні інформацією.


НАТО погодило пакет заходів у відповідь на загрозу від Росії

Міністри оборони НАТО, які провели сьогодні зустріч в режимі телеконференції, обговорили, зокрема, загрози для країн-союзниць, що спричинені нарощуванням Росією свого ядерного та ракетного потенціалу, та погодили пакет політичних та військових заходів із протидії цій загрозі.

16 червня 2020


Розширені можливості України в НАТО не розв'язали проблему з Угорщиною – Столтенберг

Північноатлантичний альянс визнав Україну партнером із розширеними можливостями з огляду на активну двосторонню співпрацю, але це не означає, що проблеми з організаціями зустрічей міністерського рівня в рамках Комісії НАТО-Україна вже вирішені.

08 червня 2020


Альянс сприймає фейки проти НАТО під час пандемії як нову загрозу — Столтенберг

Агресивна дезінформація й пропаганда, які у розпал пандемії коронавірусу були спрямовані проти НАТО, мали на меті розділити союзників, посіяти зневіру у їх здатність допомагати одне одному, що в самому НАТО сприймають як нову загрозу.


Генсек НАТО розповів, як Альянс надалі вибудовуватиме відносини з РФ

НАТО зберігатиме двоєдиний підхід до відносин із Росією, який, з одного боку, передбачає надійне стримування й оборону, а з іншого – тримає відкритими канали для діалогу, оскільки Росія залишається сусідом Альянсу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-