Блокування росією українського зерна є воєнним злочином – Боррель

Блокування росією українського зерна є воєнним злочином – Боррель

Укрінформ
Війна росії проти України та блокада українських портів, що не дозволяють здійснити експорт мільйонів тонн зерна та спричиняють загрозу голоду у світі, є воєнним злочином, за який росії доведеться нести відповідальність.

Про це сьогодні у Люксембурзі перед початком Ради міністрів ЄС із закордонних справ заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Проблеми виходять від російської блокади українського зерна. Мільйони тонн пшениці були заблоковані і мільйони людей не зможуть споживати цю пшеницю. Тож ця війна матиме драматичні наслідки для світу. Ми закликаємо росію розблокувати порти та дозволити експорт цього продовольства», - наголосив Боррель.

Він висловив підтримку зусиллям в рамках ООН з деблокування українських портів та морських торговельних шляхів у Чорному морі та висловив впевненість, що рішення для цієї проблеми буде знайдено вже невдовзі.

«Ми підтримуємо зусилля Об’єднаних Націй з деблокування експорту з України. Сподіваюся, що ніхто не зможе чинити спротив тиску міжнародного співтовариства. Впевнений, що Об’єднані Нації наприкінці досягнуть угоди. Важко уявити, що мільйони тонн зерна залишаються заблокованими в Україні, а у решті світу люди страждають від голоду. Це реальний воєнний злочин. Тож я не можу уявити, що це триватиме довго. Інакше відбудеться щось таке, за що росія нестиме відповідальність. Ви не можете використовувати голод людей як зброю на війні», - додав Боррель.

Він наголосив, що наслідки агресивної російської війни стають дедалі все більш небезпечними не лише для України, але для усього світу. Існує реальний ризик великого голоду, особливо в країнах Африки.

Читайте також: Продовольча криза: Боррель закликає країни Африки «не вестися» на брехню кремля

«Саме ця (російська) війна призводить до зростання цін та нестачі енергії й продовольства. Я наполягаю на цьому - зовсім не європейські санкції створили цю кризу. Наші санкції не спрямовані проти продовольства або проти добрив, всі, хто хочуть купляти їх, можуть робити це без жодних перешкод. Економічні гравці мають знати, що ці поставки з росії не входять до наших санкцій. Тож вони можуть здійснювати операції, вони можуть купувати та транспортувати, можуть страхувати», - зауважив високий представник ЄС.

Читайте також: Зростання світових цін на продукти є прямим результатом війни рф проти України - посли G7

Як повідомлялося, 24 лютого росія розпочала неспровоковане повномасштабне військове вторгнення в Україну. В результаті бойових дій в українських портах виявилися заблокованими понад 20 мільйонів тонн українського зерна, значна частина якого призначалася для Всесвітньої продовольчої програми ООН.

Європейський Союз створив так звані «коридори солідарності» для вивезення українського зерна суходолом, з використанням залізничного, автомобільного транспорту та внутрішніх водних шляхів, але ці надзвичайні заходи не можуть у повному обсязі вирішити проблему з українським зерновим експортом. ЄС підтримує зусилля ООН з пошуку шляхів розблокування українських портів та поновлення торговельного судноплавства у Чорному морі.

Фото: DPA

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-