Статус кандидата для України: Стефанішина застерігає Євросоюз уникнути помилки НАТО 2008 року

Статус кандидата для України: Стефанішина застерігає Євросоюз уникнути помилки НАТО 2008 року

Укрінформ
Європейський Союз, ухвалюючи рішення про надання Україні статусу кандидата, має уникнути помилки НАТО 2008 року, коли у Бухаресті Альянс вирішив, що поки що не пропонуватиме членство Грузії та Україні.

Як передає Укрінформ з посиланням на Євроінтеграційний портал, про це віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина заявила виданню «EURACTIV»

Вона зазначила, що Україна завершить до кінця цього тижня другу частину опитувальника щодо відповідності політичним та економічним критеріям ЄС і очікує в червні надання позитивної відповіді з боку Євросоюзу щодо надання Україні статусу кандидата на вступ.

«Ми абсолютно здатні, і Європейська комісія цілком спроможна забезпечити, щоб до Саміту, який запланований на червень, всі процедури були виконані», – сказала Стефанішина.

Віцепрем’єрка поінформувала, що Україна веде з країнами-членами ЄС активний діалог щодо цього. Вона також висловила переконання, що війна довела взаємосумісність України не лише на полі бою, а й через порядок денний реформ.

«ЄС не повинен повторювати помилку НАТО в Бухаресті в 2008 році, коли Альянс вирішив, що поки що не пропонуватиме членство Грузії та Україні», - застерегла Стефанішина.

За її словами, історична помилка стала уроком у випадку Фінляндії та Швеції.

«Якби Швеції та Фінляндії довелось чекати 15 років, перш ніж вони отримають членство, вони отримали б війну на своїй території», – сказала віцепремʼєрка.

Стефанішина акцентувала, що для України дуже важливо, щоб у червні лідери ЄС ухвалили рішення щодо надання статусу кандидата на вступ до Євросоюзу і не залишили важелів для росії, щоб підірвати єдність з точки зору української перспективи.

Читайте також: Україна вже довела свою відповідність стандартам ЄС - Стефанішина

У відповідь на запитання, чи може бути перешкодою для України те, що країни Західних Балкан ще не отримали «зеленого світла» для початку переговорів про вступ, попри те, що вони роками мали статус кандидата, Стефанішина зауважила, що українська заявка дала поштовх до активізації діалогу і щодо інтеграції Західних Балкан.

«Ми розглядаємо це не як перешкоду, а як можливість для Західних Балкан перезавантажити весь наратив про розширення ЄС», - зазначила урядовиця.

Як повідомлялося, голова Євроради Шарль Мішель заявив під час візиту до Києва 20 квітня, що Європейська комісія до кінця червня оголосить перші висновки щодо статусу кандидата для України, після чого це питання буде включене в порядок денний Європейської Ради.

Україна планує до кінця тижня завершити роботу над другою частиною опитувальника щодо оцінки відповідності українського законодавства актам права ЄС для отримання статусу кандидата на вступ.

18 квітня Президент Володимир Зеленський передав главі представництва Європейського Союзу Матті Маасікасу першу частину заповненої анкети-опитувальника для отримання Україною статусу кандидата на членство в ЄС. Цей опитувальник був переданий українській стороні особисто президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн під час візиту до Києва 8 квітня.

Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина 18 квітня зазначила, що Україна вже отримала другу частину опитувальника, і урядова команда докладе всіх зусиль для якнайшвидшого заповнення і цієї частини, що охоплює оцінку відповідності українського законодавства актам права ЄС.

Президент Володимир Зеленський підписав заявку на членство України в Європейському Союзі 28 лютого 2022 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-