Зустріч з росією відбудеться після погодження гарантій безпеки України - Зеленський

Зустріч з росією відбудеться після погодження гарантій безпеки України - Зеленський

Укрінформ
Зустріч із росією відбудеться після погодження гарантій безпеки України з державами, які готові їх надати.

Про це Президент Володимир Зеленський заявив в інтерв’ю турецькому телеканалу Habertürk, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Перший крок — зустріч з цими гарантерами чи представниками цих лідерів, потім - об'єднане розуміння гарантій безпеки, а потім уже спілкування з російською стороною. Також для нас важливо знати, на які саме гарантії згодні ці країни. У них різні погляди. Деякі з них готові на все, на повну підтримку, а деякі — не на повну. Тому нам потрібна спільна зустріч із цими країнами на рівні радників, які говоритимуть про цей документ — майбутні гарантії нашого суверенітету, незалежності та територіальної цілісності. І потім, коли ми побачимо, що нас у ньому все влаштовує, коли відчуємо впевненість у майбутньому, а не так як з Будапештським меморандумом чи з іншими документами, які у нас були в минулому, але які не працюють, - після цього у нас буде зустріч з росією", - сказав глава держави.

Він зауважив, що поки що такої зустрічі, на якій інші країни готові обговорювати гарантії для України, не було.

"Але ця зустріч точно буде, тому що її підтвердили представники держав-гарантерів. Це стосується Сполучених Штатів, Британії, Туреччини, Польщі, Німеччини, Франції, Ізраїлю. Це ще не всі гарантери, але я вам назвав ті країни, які вже готові приїжджати і обговорювати список гарантій безпеки. Тому це, можливо займе певний час, але не думаю, що дуже багато. Ми не можемо чекати довго, на нашій землі — війна з росією, і наші люди помирають. Ми повинні провести цю зустріч найближчим часом, і потім так само швидко — зустріч з росією", - наголосив Президент.

Читайте також: У питанні гарантій безпеки для України поки конкретики немає – Зеленський

Зеленський додав, що Україна розраховує на таку підтримку від деяких держав, яку вони самі воліли б отримати від України.

При цьому, заявив Президент, гарантії безпеки мають бути юридично підкріплені відповідальністю. Країна, яка порушує чужу територіальну цілісніть, повинна знати, що залишиться на самоті.

"Це серйозний юридичний документ, по-перше, детально прописаний: а що буде за те, що країна порушить цей новий документ щодо гарантій. Конкретно повинно бути, яку відсіч отримає ця країна, як вона буде ізольована, яку зброю отримає країна, на яку напали, як буде воювати ця країна. Упродовж якого терміну, сподіваюся цього не буде, але тим не менш, які санкції будуть, що буде з бізнесом іншої країни (агресора) , що буде зі зброєю — все це повинно бути конкретно прописано", - сказав Зеленський. Окрім того, за словами президента, ці гарантії мають бути проголосовані в парламентах країн-гарантів.

Читайте також: Проєкти документів на переговорах з рф готові до обговорення президентами – Арахамія

"І країна, яка може навіть подумати про те, що вона порушить цей закон або цей договір, повинна знати заздалегідь, що з нею станеться. І народ цієї держави також буде знати детально, що буде з ним, тими, хто живе в цій країні, яка зібралася стати агресором. Це дуже важливо, щоб навіть думки не виникало наступати на чужу територію.... Така країна повинна знати: якщо вона хоче забрати щось чуже, хоче вбивати чужих людей, вона залишиться на самоті проти всього світу", - сказав український Президент.

Як повідомлялося, 29 березня делегація України за результатами переговорів з рф у Стамбулі оголосила пропозицію підписати міжнародний договір про гарантії безпеки.

За словами голови фракції "Слуга народу", члена делегації на переговорах з рф Давида Арахамії, йдеться про нову глобальну систему гарантій.

Читайте також: Зеленський пропонує створити в Києві офіс ООН щодо підтримання миру

Він зазначив, що пропонується, щоб до міжнародного договору про безпекові гарантії України доєдналися члени Ради Безпеки ООН, а механізм реагування на загрози був схожим на статтю 5 у засновницькому договорі НАТО, але передбачав не більше трьох днів консультацій у разі необхідності реагувати на загрози.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-