В ЄСПЛ почалися слухання у справі «Україна та Нідерланди vs Росія»

В ЄСПЛ почалися слухання у справі «Україна та Нідерланди vs Росія»

Укрінформ
У Страсбурзі Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) розпочав слухання щодо прийнятності міждержавної справи “Україна та Нідерланди проти Росії”.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, Україну представляють представники Міністерства юстиції разом з юридичними радниками. Делегацію очолює міністр юстиції України Денис Малюська.

Першою слово мають представники Росії.

Кожній стороні дали 45 хвилин на виступ.

Читайте також: «Україна та Нідерланди vs РФ»: Малюська розповів про перспективи справи в ЄСПЛ

Як повідомляв Укрінформ, на слухання до Страсбурга в ЄСПЛ також з Нідерландів прибули 5 адвокатів та близько 10 родичів загиблих рейсу МН17.

У липні 2020 року Королівство Нідерланди подало до Європейського суду міждержавну заяву проти Російської Федерації стосовно збиття у липні 2014 року пасажирського літака рейсу МН17 та загибелі 298 осіб. Уряд України висловив бажання доєднатися до цієї міждержавної заяви як третя сторона.

27 листопада 2020 року Європейський суд повідомив про об’єднання наступних трьох міждержавних справ в одну справу “Україна та Нідерланди проти Росії” за заявами NoNo 8019/16, 43800/14, 28525/20:

- “Україна проти Росії (щодо східної України)” за заявою No 8019/16, яка стосується масових та систематичних порушень прав людини на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей;

- “Україна проти Росії” за заявою No 43800/14 щодо викрадення та спроб незаконного вивезення дітей-сиріт з Донецької та Луганської областей на територію Російської Федерації у 2014 році;

- “Нідерланди проти Росії” за заявою No 28525/20 щодо збиття літака рейсу Малайзійських авіаліній MH17.

Читайте також: Україна представить у ЄСПЛ докази порушень Росією прав людини в ОРДЛО

Уряд Нідерландів скаржиться в частині подій щодо збиття МН17. Українська ж заява щодо подій у східній Україні ширша, при цьому уряд України також скаржиться щодо збиття пасажирського літака.

Тому міждержавні справи України і Нідерландів пов’язані.

Засідання є відкритим, однак діють відповідні карантинні заходи - спеціальна розсадка делегацій, перебування у приміщенні Європейського суду виключно у захисних масках.

Європейський суд не здійснює пряму відеотрансляцію засідань, але відеозапис усних слухань щодо прийнятності міждержавної справи “Україна та Нідерланди проти Росії” буде опубліковано сьогодні на сайті Європейського суду після завершення засідання.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-