Україна представить у ЄСПЛ докази порушень Росією прав людини в ОРДЛО

Україна представить у ЄСПЛ докази порушень Росією прав людини в ОРДЛО

Укрінформ
Україна представить у Європейському суді з прав людини докази причетності Російської Федерації до порушень прав людини на окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у публікації заступника міністра юстиції з питань європейської інтеграції Валерії Коломієць на сайті видання “Європейська правда”, повідомляє Міністерство юстиції.

"26 січня делегації України та Королівства Нідерландів зустрінуться з представниками РФ у Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) у Страсбурзі (Французька Республіка) на слуханнях щодо прийнятності міждержавної справи "Україна та Нідерланди проти Росії" (за заявами № 8019/16, 43800/14 та 28525/20). Неофіційно її називають "справою щодо Донбасу", і стосується вона порушень прав людини на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей", - ідеться у повідомленні.

Читайте також: Російські війська біля кордонів України та в ОРДЛО - створена інтерактивна карта

Мета української сторони – притягнути РФ до відповідальності за масові порушення прав людини на сході України та "зупинити ці порушення, наскільки це можливо". До того ж, рішення ЄСПЛ у цій справі матиме не лише юридичні наслідки для Росії.

“Воно може бути використане для дипломатичного тиску на країну-агресора, для запровадження додаткових санкцій різного рівня. Воно дасть Україні потужну зброю для подальших переговорів із нашими міжнародними партнерами, а також для доведення відповідальності РФ щодо порушень прав людини на тимчасово окупованих територіях України і, як наслідок, виплати агресором відшкодування тим, чиї права були порушені. Причому йдеться про відшкодування як у межах міждержавної заяви, так і в межах численних індивідуальних заяв щодо подій на Донбасі”, – зауважила Коломієць.

За її словами, етап визначення прийнятності справи є важливим, адже після цього Європейський суд зможе перейти до розгляду по суті заяв щодо злочинів Росії проти прав людини на сході України та заяви Королівства Нідерланди щодо збиття у липні 2014 року пасажирського літака компанії Malaysia Airlines MH17 та загибелі 298 осіб.

Українська сторона подала до ЄСПЛ тисячі сторінок і величезні обсяги відео-, аудіо- та інших доказів, які спростовують та розбивають вщент твердження російської пропаганди.

За словами Коломієць, Україна готова відстоювати свою позицію.

Читайте також: Україна проти РФ: у Мін’юсті розповіли про головний виклик справи у ЄСПЛ

“Ми будемо доводити існування так званої “адміністративної практики” Російської Федерації щодо порушень Конвенції з прав людини та Протоколів до неї протягом усього періоду окупації частини території Донецької та Луганської областей починаючи з квітня 2014 року. Україна представить факти на підтвердження того, що Російська Федерація була безпосередньо залучена до окупації цієї території нашої держави та до порушень прав людини на ній. Ми представимо докази здійснення Російською Федерацією фактичного контролю (або, мовою Ради Європи, “ефективного контролю”) на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей починаючи з квітня 2014 року. Понад те, ми доведемо, що окупація частини Донбасу має прямий зв’язок з окупацією Росією Кримського півострова” – наголосила заступник міністра юстиції.

Після проведення усних слухань ЄСПЛ визнає справу прийнятною та перейде до розгляду скарги України по суті.

Як повідомляв Укрінформ, Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) переніс слухання у справі України та Нідерландів проти Росії з 24 листопада 2021 року на 26 січня 2022 року.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-