День Соборності: Зеленський закликав українців зробити все, щоб відлік Незалежності не переривався

День Соборності: Зеленський закликав українців зробити все, щоб відлік Незалежності не переривався

Укрінформ
Президент Володимир Зеленський у зверненні з нагоди Дня Соборності України наголосив на потребі зробити висновки з уроків історії та закликав до єдності Українського народу.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Офіційне інтернет-представництво Глави держави.

Президент наголосив, що проголошення Акта злуки 22 січня 1919 року – важлива сторінка в літописі державотворення. "І нині, за більш ніж століття, ми розуміємо, що соборність України – це не лише про історію, це про наше сьогодення і майбутнє", - підкреслив Зеленський.

Він відзначив, що День Соборності України – національне свято і важлива пам’ятна дата.

"Цього дня ми святкуємо річницю втілення прагнень про єдність України, торжества оптимізму і віри... Переглядаючи хроніки тих днів та перечитуючи спогади людей, які творили історію і які на площі вітали це доленосне рішення, відчуваєш дух часу, переймаєшся особливим настроєм", - зауважив Президент.

Зеленський зазначив, що важливо не лише вивчати історію України, а і її зрозуміти, осягнути причини дій, усвідомити їх наслідки, проаналізувати помилки, провести історичні паралелі та зробити правильні висновки.

Читайте також: 22 січня 1919-го: з’єднання України після 700-літньої розлуки

"Відповісти на питання – чому так сталося, що відлік сучасної незалежної України ведеться не з 22 січня 1919 року, і як нам діяти, щоб цей відлік більше ніколи не переривався.

Відповідь очевидна – єдність Українського народу. Це підґрунтя наших успіхів, запорука сильної незалежної держави і відновлення її територіальної цілісності. Це принципова цінність для нас.

Ми – це Україна. Україна – це ми.

Виконаймо свій обов’язок перед майбутніми поколіннями – збережімо Незалежність і Соборність України", - закликав Президент України.

Читайте також: «Живий ланцюг» та виставки: у Києві анонсували заходи до Дня Соборності

Також із Днем Соборності українців привітав Прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Про це він написав у Фейсбуці.

"Єдина й соборна Україна — така мрія мільйонів українців утілилась рівно 103 роки тому на Софійській площі в Києві. Акт злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки увінчав столітні прагнення нашого народу жити в неподільній незалежній державі. Ця подія крізь роки нагадує нам про силу національного єднання та про те, на які звершення спроможні українці, коли вони разом", - написав глава уряду.

Читайте також: Україна сьогодні відзначає День Соборності

Своєю чергою голова Верховної Ради Руслан Стефанчук також привітав українців із Днем Соборності.

Про це повідомляє пресслужба Апарату Верховної Ради.

«Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України…». Пам’ятаймо ці важливі слова з універсалу про об'єднання УНР і ЗУНР, проголошені 103 роки тому.

Протягом багатьох століть недруги розтягували українські землі в різні боки. Однак, просякнуті кров’ю та потом, сповнені жертовністю та одержимістю, любов’ю та істинним патріотизмом, українці боролися за відродження своєї державності", - йдеться у привітанні спікера українського парламенту.

Стефанчук наголосив, що свобода та незалежність стали найбільшим бажанням для кожного з нас, які дістаються дорогою ціною. "Проте, ще не вмерли України ні слава, ні воля. Ще не вмерло України бажання до перемоги в нелегкому протистоянні на Сході. Ніколи ми не дозволимо, щоб нас зневажали, роз’єднали, підкорили. Бо ми — українці!", - відзначив Голова ВР.

Читайте також: Львів і Запоріжжя провели телеміст до Дня Соборності

Глава парламенту закликав до єдності: "Єднаймо Україну з півночі на південь, із заходу на схід. Єднаймо Україну у своїх серцях. Адже єдність – це запорука нашого миру та нашої перемоги".

День Соборності України щорічно відзначається 22 січня, у день проголошення в 1919 році Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Свято офіційно встановлене у 1999 році, враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної (соборної) української держави.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-