Глава МЗС ФРН уникає питань про поставки Україні оборонної зброї

Глава МЗС ФРН уникає питань про поставки Україні оборонної зброї

Укрінформ
Міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок поділяє думку, що нині стоїть завдання – не допустити подальшої ескалації ситуації навколо України. Але разом з тим уникає питань про можливість поставок Києву оборонних озброєнь.

Про це вона заявила в інтерв’ю агентству dpa, текст якого розміщено на сайті МЗС, повідомляє Укрінформ.

Кореспондент поцікавився, чи можливі, на думку Бербок поставки Україні оборонної зброї, що не виключав співголова «Зелених» Роберт Габек під час візиту в Україну в травні ц.р. (Бербок є іншою співголовою партії), міністра сказала: «Як країни G7, а також як Європейський Союз, ми чітко дали зрозуміти, що подальша військова ескалація на кордоні України і, перш за все, порушення міжнародного права та порушення суверенітету України призведе до масових політичних та економічних наслідків для Росії. Якщо ми поєднаємо наші курси, це буде довгий список. Але зараз стоїть завдання не допустити подальшої ескалації. Це можна зробити лише дипломатичним шляхом – у Нормандському форматі, а також у рамках Ради НАТО-Росія, а також у рамках ОБСЄ». На уточнююче запитання: «Тобто це відмова від будь-яких поставок зброї в Україну?», Бербок заявила: «Подальша військова ескалація не принесе додаткової безпеки Україні».

Тобто фактично міністр ухилилася від відповіді на запитання щодо ставлення Німеччини до можливих поставок оборонної зброї Україні.

Глава МЗС разом з тим підкреслила, що попередній федеральний уряд ФРН разом з урядом США дали зрозуміти, що «енергію не можна використовувати як зброю і що це матиме значні наслідки». Вона зазначила, що останні кілька років показали, яку геостратегічну роль відіграє «Північний потік-2», у тому числі з огляду на різне сприйняття його в Європі.

«Ось чому старий федеральний уряд зобов’язався, щоб цей трубопровід також був пов’язаний з питаннями безпеки», - сказала глава дипвідомства, нагадавши, що наразі проєкт проходить юридичну експертизу в Федеральному мережевому агентстві.

Бербок не погодилася із твердженням, що між нею та канцлером Олафом Шольцем є розбіжності в оцінці газопроводу «Північний потік-2», зауваживши, що вони просто по-різному висловлюються з цього питання. Вона також підкреслила, що сила німецької зовнішньої політики полягає у тісній координації позиції між відомством канцлера та МЗС, а також з міністерствами економіки та внутрішніх справ і іншими інституціями, які говорять в кінцевому підсумку, попри можливі деякі розбіжності в підходах, одним голосом.

Бербок також підтвердила плани ближчим часом зустрітися з російським міністром Сергієм Лавровим, зазначивши, що в нинішній, дуже напруженій ситуації, для неї важливо бути в тісному контакті з російською стороною.

Як повідомлялось, міністр економіки Роберт Габек, який відвідав Україну раніше цього року як співголова «Зелених», заявив, що Україна, яка потерпає від російської агресії, заслуговує на те, аби Німеччина надала їй засоби для захисту. За це він потрапив під шквал критики, в тому числі з боку однопартійців. Пізніше в керівництві партії поясняли, що малася на увазі допомога в розмінуванні, постачання автомобілів для евакуації поранених тощо.

Як повідомлялося, раніше видання Bild опублікувало матеріал, згідно з яким Німеччина з травня 2021 року використовує механізми НАТО, щоб блокувати іншим членам Альянсу можливості постачати оборонні озброєння Україні.

Фото: dpa

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-