Посли США, ЄС та Британії закликали Україну подолати корупційний вплив на систему судочинства

Посли США, ЄС та Британії закликали Україну подолати корупційний вплив на систему судочинства

Укрінформ
Україні треба нарешті подолати корумпований вплив, який зводить нанівець верховенство права та стає на заваді країні на її шляху до євроатлантичної інтеграції.

Про це написали у статті «Настав час трансформувати Україну» для «Української правди» тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін, голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас і посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс.

Як зазначають дипломати, попри те, що ухвалення парламентом законів про реформування судової системи, зокрема, про реформу Вищої ради правосуддя, було надзвичайно важливим досягненням, тепер має відбутися реалізація реформ, у тому числі перевірка доброчесності членів органів суддівського врядування.

Водночас вони констатували, що, на жаль, Рада суддів України (РСУ) так і не номінувала наразі представників до Етичної ради ВРП – органу, який виконуватиме це важливе завдання. Окрім того, дипломати припустили, що РСУ, ймовірно, відбила бажання в українських суддів подаватися на посади внаслідок запровадження надмірних кваліфікаційних вимог, які перевищують вимоги, визначені законом.

Читайте також: Україна випередила «антикорупційні» рекомендації аудиторів ЄС – Стефанішина

«Найкращий спосіб подальшої реалізації судової реформи є очевидним: ми закликаємо РСУ дозволити тим, хто хоче підтримати впровадження цієї реформи, дати можливість стати членом Етичної ради. Ми знаємо, що є багато професійних, спроможних, чесних правників, які цього прагнуть», - зазначають посли.

Вони також зауважують, що дії РСУ – це не єдиний виклик для судової реформи. Ще одна затримка з її реалізацією відбулася 8 жовтня, коли Верховний суд України звернувся з поданням до Конституційного суду щодо перегляду конституційності окремих положень закону про реформування ВРП.

У цьому контексті посли нагадали, що торік рішення КСУ щодо скасування ключових положень закону України "Про запобігання корупції" спричинило кризу, висвітлило нагальну потребу реформувати Конституційний суд і стало підставою для заяви президента Зеленського про те, що, окрім судової реформи, одним із його найпріоритетніших завдань є реформа Конституційного суду.

Читайте також: Венедіктова каже, що за час її роботи за корупцію покарали 30 прокурорів

«Президент правильно усвідомлює, що запровадження прозорої меритократичної процедури відбору суддів до Конституційного суду є ключовою передумовою для забезпечення поступового оновлення цього суперечливого суду. Цей крок разом із тимчасовим збільшенням вимог до кворуму для ухвалення рішень є одними з найважливіших рекомендацій Венеціанської комісії, та, на наш погляд, вони окреслюють правильний курс руху вперед. На жаль, ми не побачили жодного поступу в реалізації цієї реформи з моменту надання у грудні 2020 року Венеціанською комісією свого висновку з цього приводу», - зауважили очільники посольств США, ЄС та Великої Британії.

На їхнє переконання, лише коли найвищі рівні судової гілки влади вважатимуться незалежними та такими, що неухильно дотримуються принципів, можна буде налагодити і підтримувати довіру громадян до судової системи та розблокувати прямі іноземні інвестиції в Україну.

Читайте також: Зеленський заявляє, що не допустить блокування судової реформи

«Отож час настав. Час чинити опір привілейованим колам та їхнім спільникам, наполягати на справедливому та рівному ставленні стосовно всіх громадян відповідно до українського законодавства і нарешті подолати корумпований вплив, який зводить нанівець верховенство права та стає на заваді Україні на її шляху до євроатлантичної інтеграції», - вважають посли.

Насамкінець вони запевнили, що міжнародна спільнота готова підтримувати Україну у процесі реалізації цих важливих кроків на шляху до поступу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-