Закон про закупівлі інноваційних ліків пішов на підпис Президенту

Закон про закупівлі інноваційних ліків пішов на підпис Президенту

Укрінформ
Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав закон “Про внесення зміни до розділу X "Прикінцеві та перехідні положення" Закону "Про публічні закупівлі" щодо забезпечення можливості закупівель лікарських засобів за договорами керованого доступу”.

Як повідомляє Укрінформ із посиланням на дані у картці закону на сайті парламенту, документ направлено на підпис Президенту Володимиру Зеленському.

Документом, зокрема, вносяться зміни в розділ X “Прикінцеві та перехідні положення” Закону “Про публічні закупівлі”, якими установлюється, що до 31 грудня 2023 року дія цього закону не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є оригінальні (інноваційні) лікарські засоби, що підлягають закупівлі за договорами керованого доступу, які укладаються відповідно до закону центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, або за його дорученням особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, з власником реєстраційного посвідчення на оригінальний (інноваційний) лікарський засіб або уповноваженим ним представником.

При цьому значення терміну “оригінальні (інноваційні) лікарські засоби” визначається законодавством, а саме: Законом “Про лікарські засоби”.

Читайте також: МОЗ спростувало фейки про програму «Доступні ліки»

Окрім того, встановлюється обов’язок щодо оприлюднення в електронній системі закупівель інформації про міжнародну непатентовану назву (за наявності), торговельну назву, форму випуску та дозування лікарського засобу, щодо якого укладено договір керованого доступу, а також про заявника, уповноваженого представника заявника (за наявності), строк дії договору та щорічний звіт за результатами моніторингу договору.

Також законом вносяться зміни до статті 791 розділу ХІ Основ законодавства про охорону здоров’я, якими визначається необхідність у проведенні оцінки медичних технологій як обов’язкової передумови для застосування механізму закупівель за договорами керованого доступу.

Крім того, встановлюється, що у разі державної реєстрації в Україні генеричного лікарського засобу із такою самою міжнародною непатентованою назвою (за наявності) та показаннями для застосування, що і лікарський засіб, щодо якого укладено договір керованого доступу, цей договір підлягає достроковому розірванню 31 грудня поточного бюджетного року за відповідними результатами державної оцінки медичних технологій за скороченою процедурою, якщо строк дії такого договору не закінчується раніше зазначеної дати.

Читайте також: Інноваційні ліки для пацієнтів зі складними захворюваннями стануть доступнішими - Ляшко

Водночас установлюється, що перелік лікарських засобів, які закуповуються за договорами керованого доступу, затверджується Кабінетом Міністрів за погодженням з Комітетом Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 21 вересня ухвалила закон “Про внесення зміни до розділу X "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про публічні закупівлі" щодо забезпечення можливості закупівель лікарських засобів за договорами керованого доступу” (№4662).

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-