МОЗ спростувало фейки про програму «Доступні ліки»

МОЗ спростувало фейки про програму «Доступні ліки»

Укрінформ
Міністерство охорони здоров'я заперечує неправдиву інформацію, що через програму «Доступні ліки» реалізують лише найдешевші препарати вітчизняного виробництва.

Як передає Укрінформ, про це МОЗ повідомляє у Телеграмі.

“В інформаційному полі зустрічаються повідомлення, що препарати, які включені до програми «Доступні ліки», нібито є найдешевшими на українському ринку та всі вони є суто вітчизняними розробками. Таким чином, пацієнти в Україні не можуть отримати ліки іноземного виробництва, які можуть бути потрібними для якісного лікування”, - ідеться у повідомленні.

У МОЗ заявляють, що ця інформація не відповідає дійсності.

Читайте також: До програми «Доступні ліки» додадуть препарати для пацієнтів із розладами психіки

"По-перше, у новій редакції Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, з 293 найменувань є 119 препаратів, які виготовляються закордоном. За програмою «Доступні ліки» 70 препаратів є повністю безоплатними для населення, з них 23 найменування – іноземного виробництва. Реєстр лікарських засобів переглядається двічі на рік, а тому кількість вітчизняних та іноземних препаратів може змінюватись.

Читайте також: ТОП-5 найдорожчих препаратів, які компенсуються за програмою «Доступні ліки»

По-друге, не можна говорити, що у програмі представлені суто найдешевші препарати. Ціна на будь-яку продукцію залежить від декількох факторів: інноваційність, масштаб виробництва, логістичні витрати, ситуація з попитом та пропозицією на ринку", - уточнили у міністерстві.

У МОЗ наголосили, що “держава зацікавлена надати своїм громадянам якісні ліки за доступною ціною. Необов’язково якісні ліки мають бути дороговартісними. Найголовніше – їхня ефективність в лікуванні хвороб”.

“Тим не менш, до Реєстру внесені і недешеві лікарські засоби, яких можуть потребувати пацієнти. Серед них, наприклад, препарати «Беноділ» (556,31 грн) та «Пульмікорт» (891,99 грн) – для протидії бронхальній астмі, «Тиурекс» (222,66 грн) та «Кардіомагніл Форте» (151,77 грн) – для лікування серцево-судинних захворювань. Більшу частину вартості препаратів оплачує Національна служба здоров’я України (НСЗУ). Ціни на ліки зафіксовані в Реєстрі і контролюються впродовж усього періоду дії Реєстру”, - ідеться у повідомленні.

У міністерстві нагадали, що з 1 жовтня програму реімбурсації розширять. Пацієнти з розладами психіки та поведінки, з епілепсією, зможуть отримувати ліки безоплатно або з незначною доплатою, лікуючись в амбулаторних умовах. Також НСЗУ адмініструватиме програму реімбурсації лікарських засобів для лікування цукрового та нецукрового діабету. Мова йде про інсуліни та десмопресин.

Як повідомляв Укрінформ, МОЗ впродовж минулого тижня (13-17 вересня) доправила до регіонів на 106 млн грн ліків, які були закуплені за програмами держзакупівель.

Фото: Apteka.ua

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-