До програми «Доступні ліки» додадуть препарати для пацієнтів із розладами психіки

До програми «Доступні ліки» додадуть препарати для пацієнтів із розладами психіки

Укрінформ
Пацієнти з розладами психіки з 1 жовтня зможуть отримувати медпрепарати за програмою "Доступні ліки".

Про це у Фейсбуці повідомила Національна служба здоров'я, передає Укрінформ.

Як зазначається, йдеться про такі захворювання, як епілепсія, шизофренія, ПТСР, депресія, афективні та невротичні розлади.

"Ці ліки пацієнти із розладами психіки та поведінки зможуть з 1 жовтня отримати безоплатно або з невеликою доплатою в будь-якій аптеці, яка працює за відповідним договором з Національною службою здоров'я. Вартість таких препаратів аптеці відшкодує Національна служба здоров’я України", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Препарати за програмою «Доступні ліки» можна отримати лише за електронним рецептом

В НСЗУ нагадали, що для отримання препаратів за програмою “Доступні ліки” необхідний електронний рецепт. Пацієнтам з епілепсією, невротичними розладами його може виписати невролог або психіатр - в тому числі і дитячі лікарі за цими спеціальностями. Водночас електронний рецепт для пацієнтів із психічними розладами виписуватиме виключно психіатр, у тому числі дитячий.

Сімейні лікарі електронні рецепти за напрямами “Розлади психіки та поведінки” та “Хвороби нервової системи” не виписують, наголошує НСЗУ.

Читайте також: «Доступні ліки»: з 1 жовтня можна отримати інсулін та ліки від епілепсії та розладів психіки

Щоб мати змогу користуватись програмою “Доступні ліки”, особам із розладами психіки та поведінки потрібно відвідати свого лікаря - невролога чи психіатра, аби він створив індивідуальний план лікування і вніс пацієнта в електронну систему охорони здоров’я. Щоб потрапити на первинну консультацію до невролога для встановлення діагнозу та складання індивідуального плану лікування безоплатно, потрібно електронне направлення, яке може виписати сімейний лікар. Для звернення до психіатра електронне направлення не потрібно.

"В індивідуальному плані невролог або психіатр фіксує встановлений діагноз та призначення відповідних ліків. Надалі на основі індивідуального плану лікування буде формуватися електронний рецепт. З електронним рецептом пацієнт обирає будь-яку аптеку, в будь-якому регіоні країни, яка має договір з НСЗУ за таким напрямком реімбурсації", - пояснили в НСЗУ.

Читайте також: «Доступними ліками» користуються понад три мільйони пацієнтів – Нацслужба здоров'я

Як повідомляв Укрінформ, програмою "Доступні ліки" користуються понад 3 мільйони пацієнтів. Від початку року НСЗУ відшкодувала аптекам майже 592 млн грн.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-