
У Білорусі ввели жорстке регулювання цін на продукти
Уряд Білорусі ввів істотні обмеження щодо зростання цін на соціально значущі товари і деякі ліки.
24 лютого 2021
Уряд Білорусі ввів істотні обмеження щодо зростання цін на соціально значущі товари і деякі ліки.
23 лютого 2021
У Верховній Раді зареєстровано декілька законопроєктів, які забороняють продаж лікарських засобів дітям до 14-ти років і встановлюють за відповідальність за відповідні правопорушення.
У Добропіллі на Донеччині 15-річна дівчина випила пігулки, щоб пропустити шкільні заняття, і отруїлася.
19 лютого 2021
Народні депутати планують зареєструвати у Верховній Раді законопроєкт, який заборонить продаж ліків неповнолітнім.
18 лютого 2021
До клініки "Охматдит" доправили 15-річного киянина, який наковтався пігулок.
17 лютого 2021
В Умані Черкаської області дві восьмикласниці у середу, 17 лютого, в приміщені школи наковталися пігулок і потрапили до лікарні.
14 лютого 2021
Препарат семаглутид, який призначають під час лікування діабету другого типу, ефективний у боротьбі з ожирінням.
11 лютого 2021
У держпідприємстві «Медзакупівлі» заявили, що з травня минулого року попереджали Міністерство охорони здоров'я про ризики для проведення закупівель ліків та медвиробів, а також зазначили, що необхідні документи для цього МОЗ надало із значною затримкою.
Міністерство охорони здоров'я розподілило по регіонах препарат "Тасігна" для лікування раку крові.
Міністерство охорони здоров’я звинуватило керівника ДП «Медзакупівлі» Арсена Жумаділова у втратах майже на мільярд гривень на закупівлях ліків.
05 лютого 2021
У південнокорейському агентстві з безпеки ліків повідомили про затвердження препарату для лікування COVID-19 від місцевого фармацевтичного гіганта Celltrion Inc.
03 лютого 2021
Міністерство охорони здоров'я затвердило "Примірний перелік лікарських засобів та медичних виробів для надання медичної допомоги при невідкладних станах у пунктах щеплення».
29 січня 2021
Голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас наголосив, що правила закупівлі ліків та медзасобів в Україні належать до умов надання макрофінансової допомоги, пов'язаної з COVID-19.
28 січня 2021
Міністерство охорони здоров’я завершило формування номенклатури ліків та лікарських засобів, які необхідно закупити в 2021 році за кошти державного бюджету.
27 січня 2021
У Харківському Інституті мікробіології та імунології ім. Мечникова розробили препарат для зміцнення мікрофлори кишківника людини, що здатний допомогти у протистоянні коронавірусу, але на клінічні випробування на людях бракує коштів.
26 січня 2021
Турецькі фармацевти розробили назальний спрей, який знищує коронавірус за одну хвилину.
24 січня 2021
Німеччина з наступного тижня використовуватиме американський препарат проти COVID-19 на основі антитіл, придбавши 200 тисяч доз.
21 січня 2021
В Україну прибув препарат Куросурф, який показаний при дихальній недостатності новонароджених.
Моніторинг Кримської правозахисної групи показав, що близько 120 аптек в окупованому Криму не мають необхідних у період пандемії COVID-19 препаратів.
20 січня 2021
Кабінет Міністрів доручив Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства визначити Державну акціонерну компанію "Ліки України" централізованою закупівельною організацією.
19 січня 2021
Міністерство охорони здоров'я хоче запровадити в закупівлях лікарських засобів практику договорів керованого доступу .
18 січня 2021
У випадку, коли людина не проходить повний курс лікування антибіотиками, бактерії в її оргазмі стають стійкішими і можуть не реагувати на інші медпрепарати.
Шведська біотехнологічна компанія Cyxone подала заявку на проведення в Україні другої фази клінічних випробувань препарату для лікування ревматоїдного артриту «Рабексімод» (Rabeximod), який використовують під час лікування COVID-19.
15 січня 2021
Міністерство охорони здоров’я вирішуватиме, як покрити дефіцит ліків, не закуплених ДП “Медзакупівлі”.
06 січня 2021
В ДП «Медзакупівлі» відкидають обвинувачення від МОЗ в неефективності роботи.
У Харківській обласній інфекційній лікарні закінчився препарат для лікування коронавірусу «Ремдесивір», придбаний ДП «Медичні закупівлі України» та розподілений по регіонах, інші безкоштовні препарати з ковідного протоколу заклад має.
Державне підприємство «Медзакупівлі» працює у штатному режимі, втім Міністерство охорони здоров'я не вважає його роботу ефективною.
01 січня 2021
Як уникнути похмілля, що воно насправді таке і чому “похмелитись” не кращий варіант.
29 грудня 2020
Новий препарат від AstraZeneca – не основна, але ефективна додаткова зброя проти ковіду
28 грудня 2020
Вченим вдалося синтезувати речовини, що мають ефект антибіотиків і при цьому стимулюють імунітет людини.
27 грудня 2020
Британські вчені випробовують новий препарат Storm Chaser (англ. "Штормовий мисливець"), який потенційно може давати миттєвий імунітет до коронавірусу.
20 грудня 2020
Науковці з Американського університету Шарджі (Об’єднані Арабські Емірати), які досліджують потенціал антибіотиків із молекул тарганів, припускають, що ті потенційно можуть врятувати багато людських життів.
18 грудня 2020
Верховна Рада відтермінувала на рік введення в дію частини закону «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», що дозволить закуповувати за кошти держбюджету або відшкодувати вартість (реімбурсація) тих ліків, які не включені до Національного переліку основних лікарських засобів.
16 грудня 2020
Кабінет Міністрів ухвалив зміни в постанову КМУ № 333 від 2009 року, якими передбачив можливість закупівлі лікарських засобів, які зареєстровані в Україні, але не включені до Нацпереліку.
12 грудня 2020
Комітет Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування вирішив звернутися до Рахункової палати щодо державних закупівель лікарських засобів за 2020 рік.
10 грудня 2020
Українські протоколи лікування COVID-19 відстають від міжнародних на кілька місяців, зокрема, антикоагулянти, які застосовуються від березня, офіційно внесені в документ лише три місяці тому.
09 грудня 2020
В Україні у 5-6 разів зросло споживання антибіотиків деяких груп.
05 грудня 2020
В Україні з'явилося багато «препаратів» інфекційного контролю, які не мають відношення до профілактики COVID-19.
02 грудня 2020
Європейське агентство з лікарських засобів (ЕМА), яке відповідає за затвердження вакцин від коронавірусу для ЄС, розкритикувало надто швидке схвалення Великою Британією такої вакцини.
30 листопада 2020
У Харкові відкрита для COVID-пацієнтів клінічна лікарня на залізничному транспорті № 1 до здійснення закупівель користуватиметься медикаментами, які нададуть інші опорні заклади.
Уряд Німеччини вирішив створити національний резерв медичних засобів захисту на випадок надзвичайних ситуацій на кшталт нинішньої пандемії.
Міністерство охорони здоров'я заклало в резерв для лікарень, у яких лікують від коронавірусу, 400 тис. флаконів меропенему та 700 тис таблеток амоксициліну.
25 листопада 2020
Європейський суд з прав людини за позовом одного з батьків хворої на спінальну м’язову атрофію дитини зобов’язав державу Україну оплатити її лікування.
20 листопада 2020
Міністерство охорони здоров'я розробляє пілотний проєкт державного регулювання цін на ліки для хворих на цукровий діабет та відшкодування їх вартості.
Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує не використовувати препарат ремдесивір для пацієнтів з COVID-19 незалежно від тяжкості захворювання.
18 листопада 2020
Співробітники Медичної школи при Вашингтонському університеті в Сент-Луїсі з'ясували, що недорогий антидепресант допомагає знизити ризик тяжкого перебігу COVID-19 та уникнути госпіталізації.
17 листопада 2020
Компанія Amazon запустила власну систему онлайн-продажу й доставки медикаментів.
В Україні до травня на COVID-19 перехворіє приблизно 40% населення, і немає сенсу блокувати епідемічний процес, його доведеться пройти.
14 листопада 2020
Українська компанія «Біофарма» завершила клінічні випробування препарату «Біовен» (імуноглобулін) на пацієнтах, у яких діагностували COVID-19.
13 листопада 2020
У Європейському товаристві інтенсивної терапії (ESICM) не рекомендують використовувати препарат "Ремдесивір" для лікування пацієнтів з тяжкою формою COVID-19.
12 листопада 2020
Це може стати простим і дешевим способом протистояння COVID-19. Але потрібні ґрунтовніші дослідження і вони вже починаються
11 листопада 2020
Кабінет міністрів вніс зміни до своєї постанови від 5 січня 2011 року № 9, якими збільшив квоти на відвантаження етилового спирту низці підприємств.
06 листопада 2020
Споживання антибіотиків в Україні зросло в 3,5 раза, але Міністерство охорони здоров'я співпрацює з вітчизняними виробниками для забезпечення потреб у таких ліках.
04 листопада 2020
Міністерство охорони здоров'я розпочало роботу над впровадженням електронної системи управління запасами ліків "eStock".
03 листопада 2020
Верховна Рада відправила на повторне перше читання урядовий законопроєкт, який передбачає посилення контролю за дотриманням суб’єктами господарювання вимог щодо якості ліків.
28 жовтня 2020
Міністерство охорони здоров’я ініціювало суттєві зміни в процедурі закупівлі ліків. Відповідна постанова на урядовому рівні прийнята, коментарі МОЗ поки відсутні
27 жовтня 2020
В Італії за фінансової підтримки Єврокомісії розпочалися клінічні випробування медичного препарату Raloxifene для допомоги людям, що захворіли на коронавірус та мають помірні симптоми інфекції.
26 жовтня 2020
В Україну прибуде 14 тисяч флаконів препарату ремдесивіру для лікування коронавірусу до кінця тижня.
22 жовтня 2020
Проходження української вакциною всіх етапів клінічних досліджень займе в кращому разі дев'ять місяців, а реально - рік.