Гра олігархічних структур і опонентів судової реформи повністю провалилася - Подоляк

Гра олігархічних структур і опонентів судової реформи повністю провалилася - Подоляк

Укрінформ
Розмова між главою Венеційської комісії Джанні Букіккіо та Президентом Володимиром Зеленським показала, що гра олігархічних структур і опонентів судової реформи повністю провалилася.

Про це заявив радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк в коментарі, переданому Укрінформу.

«У них не вийде використовувати Венеційську комісію у своїй цинічній грі проти антиолігархічного закону. І не вийде безкарно затягувати проведення судової реформи», - заявив Подоляк.

За його словами, в європейських структурах є розуміння реальних мотивів кожного з тих суб'єктів, які протидіють трансформації України. «Вони можуть використовувати різну риторику, можуть діяти на різних рівнях, в тому числі і в Верховній Раді, але їх недобросовісні мотиви чітко видно і для України, і для європейських структур», - вважає радник глави ОП.

Читайте також: Голова Венеційської комісії попросив у Зеленського текст закону про олігархів

Подоляк при цьому заявив, що спроби опонентів антиолігархічного закону маніпулювати Венеційською комісією не будуть забуті. Як і спроби деяких представників судової системи затягнути судову реформу.

«У будь-якому разі і ліквідація олігархічної системи, і судова реформа, й інші елементи ініційованої Президентом Зеленським трансформації України будуть реалізовані», - заявив Подоляк.

Читайте також: Стефанчук наполягає, що закон про олігархів не містить колізії поправок

Як повідомлялося, 23 вересня 2021 року Верховна Рада прийняла в цілому закон «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)» (законопроект № 5599). Після першого читання депутати відправили цей законопроект на експертизу Венеціанської комісії. Розгляд проекту Комісією був запланований на грудень. І частина депутатів наполягала на тому, що законопроект про олігархів необхідно розглядати в цілому лише після висновку комісії.

24 вересня за ініціативи голови Європейської комісії «За демократію через право» (Венеційська комісія) Джанні Букіккіо відбулася його телефонна розмова з Президентом України Володимиром Зеленським. Зазначається, що Букіккіо вітав ухвалення у Верховній Раді ініційованого Президентом закону «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)» і звернувся з проханням надати комісії проголосований текст закону в редакції, підписаній головою держави, для розгляду та підготовки відповідного висновку. У відповідь Зеленський подякував «за підтримку і солідарність у боротьбі з олігархічною системою».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-