Зеленський підписав закон про запобігання аваріям на об'єктах підвищеної небезпеки

Зеленський підписав закон про запобігання аваріям на об'єктах підвищеної небезпеки

Укрінформ
Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єктів підвищеної небезпеки» № 1686-ІХ.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє сайт Президента.

"Документ має на меті знизити ризик аварій на об'єктах підвищеної небезпеки (ОПН), а також узгодити законодавство України з правовим полем Європейського Союзу", - ідеться у повідомленні.

Зокрема закон уточнює термінологію та впорядковує процедуру ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки - 1, 2 або 3 класу.

Читайте також: Зеленський підписав закон про збільшення штрафів за п’яне водіння

Документ скасовує декларації безпеки на ОПН. Натомість оператори об'єктів підвищеної небезпеки 1 та 2 класу самостійно визначають і затверджують політику запобігання аваріям на цих об’єктах і надають її Державній службі України з надзвичайних ситуацій, а також готують і подають звіт про заходи безпеки на об’єктах, які вони експлуатують.

Оператори розробляють плани локалізації та ліквідації аварій та їхніх наслідків для кожного свого об’єкта підвищеної небезпеки. Такі плани переглядаються не рідше ніж раз на три роки.

Читайте також: Автоматичне нарахування штрафів за порушення вагових норм розпочнеться з 1 жовтня - Кубраков

Місцеві органи виконавчої влади та місцевого самоврядування розробляють зовнішні плани реагування на надзвичайні ситуації, які можуть виникнути на ОПН 1 класу і наслідки яких можуть вийти за межі цього об’єкта.

У законі також визначений порядок дій у разі виникнення аварії на об'єкті підвищеної небезпеки. Серед іншого передбачається, що оператор ОПН зобов’язаний самостійно призупиняти діяльність виробництва, на якому сталася аварія.

Крім того, документ удосконалює механізм координації між відповідними органами нагляду з урахуванням повноважень компетентного органу, а також процедури надання інформації після нещасного випадку на ОПН.

Читайте також: Автофіксація на дорогах: за рік камери «відловили» понад 1,7 мільйона «шумахерів»

Закон набирає чинності через один рік з дня опублікування, крім пунктів 3 і 4, які набирають чинності в день публікації.

Як повідомляв Укрінформ, 15 липня Верховна Рада ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо об'єктів підвищеної небезпеки". За це проголосував 291 народний депутат.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-