Шарль Мішель: ЄС буде надійним партнером для «Асоційованого тріо»

Шарль Мішель: ЄС буде надійним партнером для «Асоційованого тріо»

Укрінформ
Євросоюз був і залишатиметься надійним партнером для країн Асоційованого тріо - України, Грузії й Молдови, як і для всіх країн-членів Східного партнерства, та надаватиме їм підтримку у здійсненні реформ та подальшому зближенні з ЄС.

Про це на міжнародній конференції у Батумі під час виступу на сесії «Три держави – один вибір: Грузія, Молдова й Україна у русі» сказав президент Європейської ради Шарль Мішель, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Повна трансляція виступу європейського посадовця оприлюднена на мультимедійному порталі ЄС

«На сьогодні Грузія, Молдова й Україна є незалежними 30 років. Це – час цілого покоління, час великого прогресу і інколи – болючих відступів. На це одне покоління припало визначення власного майбутнього і розбудова власного простору заможності та співпраці на основі спільних цінностей. Це не був простий шлях, під час якого бути періоди дестабілізації й конфліктів, ваші країни зіткнулися з втручанням і агресією. ЄС залишається поряд із вами у повній солідарності», - наголосив Мішель.

Читайте також: Зеленський запропонував Мішелю розглянути у Єврораді перспективу «Асоційованого тріо»

Він зауважив, що впродовж цього часу Євросоюз також зазнав суттєвих змін, створюючи найбільший у світі демократичний простір, гартуючи єдність, захищаючи свободу та фундаментальні цінності. 12 років тому ЄС започаткував Східне партнерство, і з 2009 року ця програма перетворилася на реальність, що приносить переваги громадянам країн-партнерів.

«Наша спільна мета – подолати виклики, які постають перед вашими реформами разом. ... У грудні ми проведемо наступний саміт Східного партнерства в Брюсселі. Сьогодні я можу сказати вам - ЄС залишатиметься сильним та надійним партнером для вашого регіону. Ми розраховуємо на вашу рішучість у реформах не для того, щоб задовольнити Брюссель, а в інтересах ваших власних народів», - наголосив президент Європейської ради.

Читайте також: ЄС на саміті в грудні має показати бачення відносин з Україною, Грузією і Молдовою – Зеленський

Він підкреслив, що Угоди про асоціацію, включаючи всеосяжні та поглиблені зони вільної торгівлі (ПВЗВТ), дозволяють досягати конкретних переваг для громадян. На сьогодні ці угоди є найбільш амбітними за всі, які ЄС будь-коли укладав з третіми країнами.

«За даними 2019 року наша торгівля суттєво зросла, в окремих напрямках – на 45%. ЄС зараз є вашим найбільшим торговельним партнером. Я переконаний, що наші зони вільної торгівлі можуть доставляти набагато більше. Вони дозволяють вдосконалювати національні законодавчі рамки з користю для ваших суспільств, надають вам можливість конкурувати на глобальному ринку», - сказав Мішель.

Він нагадав, що свої плоди принесла візова лібералізація між ЄС і країнами Асоційованого тріо, більше 500 тис. громадян яких скористалися можливістю безвізових поїздок до ЄС. За цей же час посилилися контакти між молоддю – за сприяння ЄС більше 80 тис. молодих людей та студентів трьох країн змогли скористатися програмами обмінів за європейською програмою ERASMUS+.

Шарль Мішель окреслив три головні пріоритети на майбутнє.

Перший з них стосується прискорення економічного розвитку завдяки інвестиційному пакету в обсязі 2,3 млрд євро, які ЄС виділив для країн регіону. Цей економічний та інвестиційний план передбачає реалізацію конкретних пілотних проєктів у кожній з країн-партнерів та має потенціал мобілізувати додатково до 17 млрд євро державних та приватних інвестицій.

«По-друге, я твердо вірю у взаємопоєднання у ширшому сенсі. Наша взаємодія дозволить поліпшити транспортну інфраструктуру, створити тисячі кілометрів доріг і залізничних шляхів до 2030 року. Це надалі скоротить відстані між нашими суспільствами. Ці інвестиції у взаємопоєднання також відкриють шлях до фінансування малих і середніх підприємств, допоможуть цифровій трансформації, підтримають кліматичні зусилля та підвищать стійкість», - наголосив президент Євроради.

Читайте також: Молдова, Грузія й Україна мають потенціал для посилення ЄС – Санду

Третій ключовий пункт співробітництва, за його словами, це провадження реформ, оскільки саме досконала система управління є ключем для відкриття всіх переваг, що їх може нести з собою ліберальна демократія.

«Ми зустрічаємо разом ключові виклики - економічне зростання, кліматичні зміни, цифрова трансформація та розвиток інклюзивного суспільства. Я твердо переконаний, що наше Східне партнерство може сталим шляхом для більшої співпраці у всіх цих сферах і навіть для більшого. Воно слугує каталізатором для демократії, для реформ управління та верховенства права, посилює суспільство проти спроб дестабілізації», - сказав Шарль Мішель.

Як повідомляв Укрінформ, сьогодні у Батумі відбулася зустріч лідерів країн Асоційованого тріо – України, Грузії і Молдови, за участі президента Європейської ради Шарля Мішеля.

У декларації, що була прийнята за підсумками зустрічі, сторони зазначили, що вступ до Європейського Союзу є метою, яка об’єднує всі три держави. Європейська інтеграція не має альтернативи для Асоційованого тріо, і жодна третя сторона не зможе вплинути на цей вибір.

Фото: Офіс Президента України

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-