Стаття Путіна є історичною вигадкою – американський дипломат в ОБСЄ

Стаття Путіна є історичною вигадкою – американський дипломат в ОБСЄ

Укрінформ
Стаття Путіна про Україну є історичною вигадкою та ображає український народ.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявив в.о. тимчасово повіреного у справах США в ОБСЄ Джеймс Донеган під час чергового засідання Постійної ради ОБСЄ.

"Я теж прочитав статтю президента Путіна, на яку посилається шановний представник України. Вона – як історична вигадка, так і вкрай образлива для українського народу", - заявив він.

Читайте також: Зеленський - про статтю Путіна: Людина знає українську мову, тож ми все робимо правильно

Американський дипломат зазначив, що поділяє засудження цього "фальшивого і некоректного тексту" з боку очільника української місії при ОБСЄ.

Постійний представник України при міжнародних делегаціях у Відні Євгеній Цимбалюк під час засідання Постради звернув увагу країн-учасниць на статтю Путіна "з фейковими наративами про Україну". Зокрема, він вказав на висловлювання президента РФ про те, що "справжній суверенітет України можливий лише в партнерстві з Росією". За словами посла, ця путінська концепція суверенітету є "досить цікавою".

Читайте також: Україна в ОБСЄ: Путін опублікував статтю з фейковими наративами про Україну

Також очільник української місії при ОБСЄ заявив, що керівництво Кремля залишається розчарованим з приводу того, "що незалежна Україна не прагне до цього російського так званого партнерства після того, як Росія розпочала збройну атаку на Україну у 2014 році, у результаті чого було тимчасово окуповано та здійснено спробу анексії частини території України".

Читайте також: Трактування історії у статті Путіна не оригінальне - Ткаченко

Як повідомлялося, 12 липня Путін опублікував статтю "Про історичну єдність росіян та українців". У ній викладено російську імперську версію історії Східної Європи від часів Давньої Русі до сучасності. У статті Путін зневажливо ставить під сумнів територіальну цілісність та суверенітет України, заявляючи, що російська сторона "ніколи не допустить, щоб наші історичні території і близьких для нас людей, які живуть там, використовували проти Росії". Тим, хто зробить таку спробу, хочу сказати, що таким чином вони зруйнують свою країну", - пригрозив Путін.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-