Жовква розповів єврокомісару Міятович про порушення прав людини на окупованих територіях

Жовква розповів єврокомісару Міятович про порушення прав людини на окупованих територіях

Укрінформ
Постійний моніторинг порушень Росією прав людини на окупованих територіях Донецької та Луганської областей та Криму вкрай потрібен.

Про це заявив заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква на зустрічі з комісаром Ради Європи з прав людини Дунею Міятович, яка перебуває в Україні з контактною місією, передає Укрінформ із посилання на пресслужбу глави держави.

Жовква наголосив, що забезпечення прав людини залишається ключовим пріоритетом для Української держави. У цьому контексті він поінформував про затвердження 24 березня Президентом Володимиром Зеленським Національної стратегії у сфері прав людини та Стратегії деокупації та реінтеграції Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Ці стратегії передбачають широке залучення міжнародних правозахисних механізмів до захисту прав і свобод людини на тимчасово окупованій території.

Читайте також: Єрмак обговорив з радником прем’єра Британії ситуацію на Сході України

Жовква вказав на систематичні порушення Російською Федерацією прав людини та норм міжнародного гуманітарного права в АР Крим і м. Севастополі та окремих районах Донецької й Луганської областей.

Зазначається, що сторони обговорили модальності залучення комісара Ради Європи до моніторингу ситуації з правами людини на тимчасово окупованих територіях України у чіткій відповідності до норм міжнародного права та національного законодавства Української держави. Зокрема, заступник керівника Офісу Президента запросив Міятович відвідати лінію розмежування в Донецькій та Луганській областях.

Читайте також: На Банковій хочуть залучити релігійних лідерів до врегулювання на сході України

Жовква також поінформував про ініціативу України зі створення нового міжнародного координаційного механізму "Кримська платформа", установчий саміт якої відбудеться 23 серпня, та запросив комісара Ради Європи долучитися до просування цілей платформи.

Міятович окремо наголосила на важливості прискорення ратифікації Україною Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбі з цими явищами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-