Судді КСУ перенесли спецзасідання щодо Тупицького і Головатого

Судді КСУ перенесли спецзасідання щодо Тупицького і Головатого

Укрінформ
Судді Конституційного Суду перенесли спеціальні пленарні засідання, на яких мали розглянути питання притягнення до дисциплінарної відповідальності голови КС Олександра Тупицького і його заступника Сергія Головатого.

Про це повідомив кореспонденту Укрінформу обізнаний співрозмовник у суді.

«Судді нічого не вирішили. Не змогли затвердити порядок денний», - сказав він. У зв’язку з цим, додав співрозмовник агентства, засідання перенесли. Наразі точної дати його проведення немає.

Велика палата Конституційного Суду під час засідання 17 березня мала розглянути дві дисциплінарні справи: одну — відносно голови суду Олександра Тупицького, а іншу — щодо заступника голови Сергія Головатого.

Так, на 12:00 було передбачене спеціальне пленарне засідання, на якому мав відбутися розгляд питання щодо заяви голови Всеукраїнської політичної партії «Братство» Дмитра Корчинського «про невідповідність судді Конституційного Суду України Головатого Сергія Петровича займаній посаді» від 11 березня 2021 року № 28-03/21.

Водночас о 14:30 у суді був запланований розгляд питання щодо звернення слідчого – заступника керівника Управління з розслідування злочинів, учинених у зв’язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань Артема Яблонського від 9 березня 2021 року № 10-8-5316.

Читайте також: Рада направила до КСУ законопроєкт щодо НАБУ та Держбюро розслідувань

Як повідомляв Укрінформ, на період відсторонення голови КСУ Олександра Тупицького на засіданнях Великої палати суду головує його заступник Сергій Головатий. До 4 березня він це здійснював зі свого місця, а потім почав вести засідання з крісла голови КС, чим викликав невдоволення судді Олександра Литвинова. 4 березня він вимагав від Головатого пересісти на своє місце.

29 грудня 2020 року Президент України підписав указ про відсторонення Тупицького від посади судді Конституційного Суду строком на два місяці. Таке рішення він ухвалив «після отримання та обробки фахівцями Офісу Президента клопотання Офісу Генерального прокурора». Перед тим прокуратура повідомляла, що Тупицький підозрюється в чиненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також у наданні неправдивих свідчень. Справа стосується приватизації Зуївського енергомеханічного заводу в Донецькій області.

26 лютого 2021 року Президент продовжив ще на місяць відсторонення Тупицького від посади судді Конституційного Суду.

5 січня судді Конституційного Суду провели збори у зв'язку з указом Президента про відсторонення Тупицького і ухвалили заяву про неприпустимість недотримання органами державної влади та посадовими особами приписів Конституції, що може призвести до блокування роботи КСУ.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-