Проросійські телеканали в Україні є засобами масового знищення - Данілов

Проросійські телеканали в Україні є засобами масового знищення - Данілов

Укрінформ
Діяльність проросійських телеканалів в Україні не має жодного стосунку до свободи слова. Вони виконують функції не ЗМІ, а «засобів масового знищення», поширюючи наративи країни-агресора.

Про це в інтерв’ю Укрінформу, за результатами візиту до Варшави, сказав секретар РНБО Олексій Данілов.

«Справді має бути межа (між свободою слова і національною безпекою - ред.). Але тут має бути певний арбітр. Треба розуміти, що діяльність деяких телеканалів не має жодного стосунку до свободи слова. У них інші замовлення, вони працюють не як засоби масової інформації, а як засоби масового знищення, які озвучують наративи країни-агресора й поширюють інформацію, яку отримують з Російської Федерації», - зазначив Данілов, підкресливши, що для України це абсолютно неприпустима річ.

Читайте також: Олексій Данілов, секретар Ради національної безпеки і оборони України

За його словами, Україна захищатиметься від будь-яких спроб впливу на державу ззовні. «Треба розуміти, що сьогодні відбувається не лише гаряча війна на території Донецької та Луганської областей, яку розгорнула Російська Федерація, а також інформаційна, яка не менш небезпечна для будь-якої країни. Поширення російських наративів по всьому світу – це ще один виклик для багатьох країн», - сказав секретар РНБО.

Данілов наголосив, що до загострення ситуації на сході України має пряме відношення Росія, яка таким чином реагує на кроки української влади. «Загострення ситуації на сході України є прямим підтвердженням того, що Російська Федерація має пряме відношення до цих подій, що це її війська, якими вона керує і які вона направляє на території Донецької та Луганської областей», - додав Данілов.

Він переконаний, що українська армія готова до спротиву країні-агресору в будь-якій точці. «А що стосується їхніх планів щодо протидії нашим активним діям, то подивимося. Ми розробляємо різні сценарії, й на будь-які дії Росії в нас буде гідна відповідь. І не лише Президента, РНБО, а всього українського народу», - зазначив секретар РНБО.

Читайте також: Продаж «Спутника V» у Європу: Данілов нагадує, що РФ не поспішає вакцинувати своє населення

Данілов додав, що влада готова до опротестування в судах рішення про припинення роботи телеканалів «112», NewsOne та ZiK. «Ми готові до будь-якого розвитку подій», - сказав урядовець.

Він нагадав, що ці телеканали припинили свою роботу не як медійні елементи, а як комерційні структури, власником яких є особа, що підозрюється у фінансуванні тероризму.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський 2 лютого ввів у дію рішення РНБО про запровадження санкцій проти телеканалів NewsOne, ZIK та «112 Україна», а також їхнього власника – народного депутата від ОПЗЖ Тараса Козака. Санкції передбачають анулювання ліцензій цих проросійських телеканалів.

19 лютого РНБО застосувала санкції проти 19 юридичних осіб та восьми фізичних осіб. У тому списку є Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко. Секретар РНБО Олексій Данілов зазначив, що санкції щодо подружжя - за статтею «фінансування тероризму».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-