НАБУ показало, як депутат вимагав «плюшки» за допомогу із законопроєктом

НАБУ показало, як депутат вимагав «плюшки» за допомогу із законопроєктом

Відео
Укрінформ
Детективи Національного антикорупційного бюро України повідомили народному депутату та його посереднику в отриманні хабара про відкриття матеріалів у справі.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє НАБУ.

“3 березня детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили народному депутату та його посереднику в отриманні неправомірної вигоди про відкриття матеріалів у справі для ознайомлення. Дії народного депутата України кваліфіковані за ч.4 ст.368 та ч.4 ст.27 ч.4 ст. 369 Кримінального кодексу України, а його посередника — ч.5 ст.27 ч.4 ст.368 КК України”, - ідеться у повідомленні.

Читайте також: У Дунайському пароплавстві підтвердили обшуки СБУ

Влітку 2020 року НАБУ отримало оперативну інформацію про існування організованої групи, учасники якої отримують неправомірну вигоду за використання законних повноважень народних депутатів. Для встановлення усіх учасників злочинного угрупування та оперативного документування їхньої діяльності НАБУ розробило спеціальну операцію з розкриття злочинної діяльності організованої групи та включення до її складу детектива «під прикриттям».

У межах зазначеної спецоперації детектив «під прикриттям» виконував роль представника іноземної промислової компанії. Познайомившись з одним із учасників угрупування, детектив повідомив йому, що умовою інвестування в Україну є ухвалення низки законодавчих ініціатив щодо надання підприємствам, які здійснюють утилізацію сміття, «зеленого тарифу» на продаж електроенергії та іншого нормативного регулювання діяльності підприємства.

Читайте також: «Комп’ютер хабара не бере»: Зеленський підтримав стратегію цифрової трансформації

За даними слідства, після цього учасник злочину познайомив детектива з народним депутатом. Під час подальших зустрічей депутат висловив прохання передати йому через посередника неправомірну вигоду у сумі 13 тис. доларів США за внесення пропозицій до проєкту Закону України «Про управління відходами» та у подальшому ще 200 тис. доларів для підкупу народних депутатів - членів відповідного комітету Верховної Ради.

На початку серпня детектив «під прикриттям» передав першу частину неправомірної вигоди посереднику.

26-27 серпня співучасники планували отримати наступну частину коштів. Однак НАБУ було вимушене припинити подальше виконання спеціального завдання, оскільки учасники злочину були проінформовані про документування їхньої діяльності, одночасно змінивши абонентські номери операторів мобільного зв’язку і термінали мобільного зв’язку.

Посереднику у передачі неправомірної вигоди (неофіційному помічнику депутата) НАБУ і САП повідомили про підозру 10 вересня (ч.5 ст.27 ч.4 ст.368 КК України). Самому ж депутату — 17 вересня, після підписання підозри генеральним прокурором.

Розслідування кримінального провадження тривало із серпня 2020 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-