НАТО нарощуватиме практичну допомогу Україні і Грузії – Столтенберг

НАТО нарощуватиме практичну допомогу Україні і Грузії – Столтенберг

Укрінформ
НАТО високо цінує партнерство з Україною і Грузією та продовжить нарощувати практичну допомогу обом країнам у сфері безпеки та оборонних реформах.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції за підсумками віртуальної зустрічі міністрів закордонних справ країн-союзниць Альянсу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Грузія і Україна є важливими партнерами НАТО, вони роблять важливий внесок у наші місії. Сьогодні ми підтвердили підтримку територіальної цілісності та суверенітету Грузії і України, обговорили їхні програми реформ та будемо нарощувати практичну підтримку. НАТО і Грузія ухвалили суттєвий пакет співпраці. Демонструючи політичну підтримку, міністри погодилися надати допомогу у оцінці регіональної ситуації та зміцнити діалог з обома країнами», - наголосив керівник Альянсу.

За його словами, сьогодні до зустрічі міністрів НАТО приєдналися керівники зовнішньополітичних відомств Грузії та України.

Читайте також: Зустрічам Україна-НАТО не заважають суперечки з Угорщиною - Столтенберг

«Ми обговорили безпекову ситуацію у Чорноморському регіоні, яка має стратегічну важливість. Росія продовжує порушувати суверенітет і територіальну цілісність Грузії і України, вона продовжує військове нарощування у Криму та збільшує чисельність сил у регіоні Чорного моря. НАТО відповідає зміцненням своєї присутності на суходолі, на морі та у повітрі», - зауважив Столтенберг.

Він нагадав, що минулого тижня літаки НАТО проводили спільне тренування з есмінцем США «Дональд Кук» у Чорному морі. Це є частиною зусиль НАТО із збільшення присутності у регіоні, яке триває вже кілька років. Велику роль у цьому відіграють прибережнідержави-країни Альянсу: Туреччина, Болгарія і Румунія. За словами генсека, сили НАТО у цьому регіоні мають високу готовність. Альянс підтримує присутність у Румунії та проводить інші заходи, такі як повітряне патрулювання.

Читайте також: НАТО посилить співпрацю в Чорному морі з Україною і Грузією - Столтенберг

«У цьому регіоні у нас є два важливі партнери – Грузія і Україна. Ми працюємо разом з ними, маємо більше відвідування портів, більше тренувань, допомагаємо їм у розбудові спроможностей та оборонних інституцій. Частина цієї роботи відбувається під егідою НАТО, але Альянс також заохочує країни-союзниці надавати допомогу на двосторонньому рівні. Кілька країн, наприклад Канада і США, надають таку допомогу на двосторонньому рівні, яка є важливою для обох країн та для підтримки зусиль НАТО у цьому регіоні», - сказав генсек Альянсу.

За його словами, сьогоднішнє послання з боку НАТО «було дуже чітким: союзники готові нарощувати зусилля в різних сферах, у наданні практичної підтримки Україні і Грузії».

Читайте також: Україну та Грузію запросили на зустріч міністрів закордонних справ НАТО

Як повідомляв Укрінформ, представлена напередодні стратегія «НАТО 2030» констатувала, що головним джерелом викликів у сфері безпеки для країн НАТО на наступне десятиліття залишатиметься Росія. РФ продовжує порушувати суверенітет та територіальну цілісність сусідніх країн, нарощує військову присутність в незаконно анексованому Криму та в усьому Чорноморському регіоні, що потребує від НАТО відповідного реагування та зміцнення стратегічної стабільності у цьому регіоні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-