Рада переходить на е-реєстрацію — депутатам не платитимуть за прогули

Рада переходить на е-реєстрацію — депутатам не платитимуть за прогули

Укрінформ
З 1 листопада набуває чинності закон щодо припинення відшкодування народним депутатам витрат у разі пропуску засідань без поважних причин, що передбачає перехід на електронну систему реєстрації в залі засідань шляхом натискання кнопки "за".

Про це перед початком вечірнього засідання розповів перший заступник Голови ВР Руслан Стефанчук, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"З завтрашнього дня набуває чинності закон, яким ми змінюємо правила реєстрації депутатів. Ми відмовляємося від паперової реєстрації. І з завтрашнього дня реєстрація буде проводитися шляхом вставлення картки і натисненням кнопки "за". І тільки тоді ми будемо мати реальну кількість осіб, яка зареєструвалася в залі", - зазначив Стефанчук.

При цьому він попросив парламентаріїв зважити на цей факт у п’ятницю вранці, прийшовши до зали засідань ВР.

На сьогодні депутати проходять два етапи реєстрації: перед засіданням вони реєструються біля відповідних столів у кулуарах парламенту, а вже на початку ранкового і вечірнього пленарних засідань також реєструються за допомогою електронної системи у залі.

Як повідомляв Укрінформ, 16 жовтня Верховна Рада ухвалила Закон "Про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України" та до Регламенту Верховної Ради України щодо припинення відшкодування народному депутату України витрат, пов'язаних з виконанням депутатських повноважень, у разі пропуску без поважних причин пленарних засідань Верховної Ради України або засідань комітетів Верховної Ради України” (№1035-2). Ухвалення відповідного рішення підтримали 265 народних депутатів при мінімально необхідних 226.

Закон визначає, що народному депутату не відшкодовуються витрати, пов’язані з виконанням повноважень, за відповідний календарний місяць, якщо він протягом календарного місяця протягом однієї чергової сесії ВР без поважних причин не бере особистої участі у більш як 30% голосувань при прийнятті рішень на пленарних засіданнях парламенту або в більш як 50% засідань комітету, до складу якого його обрано.

Читайте також: Депутатів-прогульників каратимуть гривнею - Президент підписав закон

Припинення відшкодування таких витрат народним депутатам здійснюватиметься за розпорядженням Голови Верховної Ради, яке видається на підставі рішення Регламентного комітету, що прийматиметься відповідно до відомостей щодо обліку робочого часу народних депутатів, наданих Апаратом ВР.

Також, згідно із законом, народні депутати перед відкриттям кожного пленарного засідання мають реєструватися у залі засідань за допомогою електронної системи шляхом натискання кнопки "за".

У разі, якщо народний депутат не зареєструвався в такий спосіб, але протягом пленарного засідання здійснював голосування з питань порядку денного, він таки вважатиметься зареєстрованим за допомогою електронної системи.

Дані участі народних депутатів у не менш як 70% голосувань є підставою для нарахування їм зарплати за час участі у пленарних засіданнях. Облік їхньої участі у голосуваннях здійснюється за допомогою електронної системи, а відповідні дані оприлюднюються за кожний день пленарних засідань на офіційному сайті Верховної Ради та на особистій сторінці народного депутата, розміщеній на сайті парламенту.

Президент Володимир Зеленський підписав закон 25 жовтня.

Цей закон набуває чинності наступного дня після його опублікування в парламентській газеті "Голос України" та вводиться в дію з першого дня наступного місяця після опублікування.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-