Форум у Зальцбурзі: частий гість кремлівського RT перебивав українського посла

Форум у Зальцбурзі: частий гість кремлівського RT перебивав українського посла

Укрінформ
Посол України в Австрії Олександр Щерба нагадав учасникам міжнародного форуму в Зальцбурзі, що саме російська сторона розпочала війну на Донбасі, як і перед цим незаконно анексувала Крим, у ході чого були перші жертви з українського боку.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Республіці Австрія.

Організований Інститутом регіонів Європи (IRE) форум Salzburg Europe Summit проходить в австрійському Зальцбурзі 6-8 жовтня. У понеділок одна з сесій міжнародної конференції була присвячена українському питанню та мала назву "Україна – шанси на мирне врегулювання". Одним із спікерів дискусії став член Ради федерації Федеральних зборів РФ Олексій Пушков, який розповідав присутнім про те, що в Криму був "вільний народний референдум", цинічно збрехавши, при цьому, що незаконна анексія півострову пройшла без жертв.

Читайте також: Кремлівські ЗМІ отримають з бюджету рекордні €1,3 мільярда: кому і скільки

Між тим, на ці пропагандистські висловлювання відреагував присутній в залі посол України Олександр Щерба, розповівши про те, "хто перший пролив кров". Він нагадав про вбивство "зеленими чоловічками" 3 березня 2014 року в Криму кримськотатарського активіста Решата Аметова, як і подальший захід російських бойовиків на Донбас і першу кров пролиту ними 13 квітня 2014 року під час нападу на групу офіцерів СБУ. При цьому, модератор дискусії, німецький журналіст Райнгард Лаутербах, який є частим гостем у кремлівського телеканалу RT, недипломатично намагався перебивати українського посла, не даючи йому завершити свій коментар.

"Цей форум у Зальцбургу є важливим, адже зараз увагу багатьох в Європі з новою силою привернуто до України у зв’язку з новими шансами на мир в Україні. І важливо, щоб на таких дискусіях не розчинялися і не забувалися факти - хто і як розпочав війну, хто прагне миру в Україні, а хто прагне контролю над Україною. Це має звучати. Сподіваюся, що за півтори хвилини, коли мені дали слово, я трохи нагадав про це", - зазначив в коментарі кореспонденту агентства Олександр Щерба.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-