Україна закликала в ОБСЄ відреагувати на російські дивізії біля кордону

Україна закликала в ОБСЄ відреагувати на російські дивізії біля кордону

Укрінформ
Міжнародне співтовариство має відреагувати на формування Росією біля кордону з Україною трьох військових з’єднань дивізійного рівня, що може свідчити про підготовку до наступальних операцій проти України.

Про це заявив заступник Постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лоссовський під час засідання Форуму зі співробітництва у галузі безпеки ОБСЄ у Відні, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Цілеспрямований та відкритий рух російських бронетанкових груп в напрямку українського кордону є очевидною ознакою психологічного тиску на керівництво України, щоб змусити Україну піти на поразницькі угоди. Російські гібридні окупаційні війська на Донбасі мають достатньо військової техніки для ескалації військових дій. У зв'язку з цим ми закликаємо міжнародне співтовариство відреагувати на агресивні дії і сигнали Росії і, заради стримування, посилити політичний та економічний тиск на агресора", - заявив він.

Під час засідання український дипломат, зокрема, навів інформацію, опубліковану авторитетним міжнародним журналом Jane`s Defense Weekly, згідно з якою, будівництво нового постійного пункту дислокації 150-ї мотострілецької дивізії ЗС РФ біля Ростова-на-Дону на півдні Росії має бути завершено вже до кінця 2019 року.

Читайте також: Українська сторона СЦКК закликає місію ОБСЄ зафіксувати грубе порушення “тиші”

"Ця дивізія є одним з трьох військових з’єднань дивізійного рівня, створених з січня 2016 року біля східних кордонів України. Згідно з повідомленнями, після завершення формування до кінця року 150-та дивізія буде складатися з двох бронетанкових та двох мотострілецьких полків, коли повністю буде створена до кінця року", - зазначив Лоссовський.

Він додав, що формування цієї дивізії, а також 3-ї та 144-ї гвардійських мотострілецьких дивізій на північ у Воронезькій та Брянській областях, тривало три роки.

"Так, 150-та дивізія була створена шляхом об'єднання 33-ї мотострілецької бригади з Майкопа та 205-ї мотострілецької бригади з Будьонновська до тимчасових баз на півночі та заході від м. Ростов-на-Дону. Ці бази раніше були зайняті військами, залученими до військових операцій на сході України з літа 2014 року", - повідомив український дипломат.

Відповідно до супутникових знімків, будівництво постійного пункту дислокації поблизу міста Новочеркаськ розпочалося в середині 2016 року. На знімках від червня 2019 року зафіксовано вже близько 20 казармових приміщень, три великих парки транспортних засобів, де розміщено сотні транспортних засобів, а також 17 великих ангарів для транспортних засобів на різних етапах будівництва.

Читайте також: РФ стягує бронетанкові групи впритул до кордону з Україною — InformNapalm

"Після завершення формування 150-та мотострілецька дивізія матиме шість танкових батальйонів та шість мотострілецьких батальйонів, підтримуваних підрозділами артилерії, розвідки, логістики та зв’язку, і буде готова до інтервенції на Донбас", - зазначив заступник Постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні.

Він навів оцінки міжнародних аналітиків, згідно з якими, такий розвиток подій може свідчити про те, що "російські війська готуються до наступальної операції".

"В той же час, відбувається підготовка до відведення українських військ вздовж всієї лінії зіткнення на Донбасі. Українська сторона сподівається на деескалацію та "дзеркальне відведення". Однак ми бачимо протилежні сигнали російської сторони, коли російські війська підтягують свої бронетанкові групи ближче до кордону", - заявив український дипломат, закликавши міжнародне співтовариство до реакції.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-