Міжнародний адвокат указала на нестиковки в позиції Росії щодо справи моряків

Міжнародний адвокат указала на нестиковки в позиції Росії щодо справи моряків

Укрінформ
Росія відмовляється визнавати правомочність рішень Міжнародного трибуналу з морського права на підставі підміни понять.

На цьому побудувала свій виступ у трибуналі в Гамбурзі адвокат Марні Чік (компанія Covington & Burling LLP).

«Росія заявляє, що рішення трибуналу не мають законної сили щодо неї, оскільки дії України потрібно кваліфікувати як військові. Але це не так», - заявила юрист.

За її словами, Росія наполягає, що в цій ситуації має бути застосований виняток щодо військової діяльності. Проте, на думку адвоката, це не має стосунку до позову України проти РФ з двох причин. По-перше, Росія сама постійно наполягала на тому, що її дії є правозастосуванням, а не військовими діями. По-друге, був порушений імунітет українських військових суден.

Таким чином, у фокусі розгляду трибуналу має бути поведінка Росії, заявила Чік. Вона нагадала, що українські судна намагалися вийти із зони, але їх переслідували. Те, що вони, за твердженням російської сторони, проігнорували попереджувальні сигнали, не дивно, адже військові кораблі мають імунітет. І цей імунітет був порушений, наголосила юрист.

Читайте також: Трибунал щодо агресії на Азові: міжнародний адвокат розгромив аргументи РФ

Вона зазначила, що насправді дії українських військових кораблів у той день, 25 листопада 2018 року, не були діями військового характеру. Тому виняток у цьому випадку не може бути застосований.

Так само й захоплення суден і екіпажів не був військовою активністю як такою, це було правозастосування до військових суден; та й обвинувачено їх за російськими цивільними законами – за перетин кордону, додала адвокат.

«Тут не йдеться про військову діяльність за своїм характером. Це підтверджує й поведінка самої Росії», - резюмувала Чік.

Таким чином, на слуханнях виступили Агент України, заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль і четверо адвокатів: партнери компанії Covington&BurlingLLP Марні Чік і Джонатан Гімблет, генеральний секретар Гаазької академії міжнародного права професор Жан-Марк Тювенін, професор Альфред Соонс, який був арбітром у трибуналах з морського права у багатьох знакових справах останніх років, а також стерлінгський професор з міжнародного права Єльського університету Гарольд Коу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-