Росія хоче випробувати в Україні технології втручання перед виборами в ЄС – Клімкін

Росія хоче випробувати в Україні технології втручання перед виборами в ЄС – Клімкін

Укрінформ
Цілісність виборчих процесів є на сьогодні спільним викликом для Європейського Союзу і України, яка з 2014 року потерпає від гібридної агресії РФ.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін на конференції високого рівня "Втручання у вибори в цифрову еру" в Брюсселі, повідомляє прес-служба МЗС.

"Майбутні президентські вибори в Україні активно використовуватимуться Росією для випробування технологій, які згодом будуть застосовані під час загальноєвропейських виборів у травні 2019 року... Ми маємо активно залучати суспільство та найкращих представників бізнесу й ІТ сфери до боротьби з гібридними загрозами. Ми маємо бути проактивними та мати сміливу і чітку стратегію дій", - сказав Клімкін.

Він також відзначив важливість удосконалення законодавства з протидії дезінформації та фальшивим новинам, зміцнення захисту критичної інфраструктури та закликав ЄС до практичного співробітництва у боротьбі з гібридними загрозами.

Як поінформували у прес-службі, на полях конференції глава МЗС України зустрівся з комісаром ЄС з питань Безпекового союзу Джуліаном Кінгом. Співрозмовники обговорили низку питань, пов'язаних із сучасними безпековими викликами для України і ЄС, зокрема гібридні та кіберзагрози, втручання у вибори, та обмінялися досвідом України та ЄС у цьому контексті.

Читайте також: Від початку агресії РФ здійснила шість тисяч кібернападів на Україну — Клімкін

Клімкін привітав процес формування Безпекового союзу ЄС і наголосив на важливості тісного співробітництва з країнами-партнерами, які стикаються з аналогічними викликами.

У цьому контексті сторони домовилися опрацювати шляхи налагодження практичної взаємодії з питань кібербезпеки, забезпечення цілісності виборів та захисту критичної інфраструктури.

Фото: mfa.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-