Курс на ЄС і НАТО: законопроект про зміни до Конституції пройшов комітет Ради

Курс на ЄС і НАТО: законопроект про зміни до Конституції пройшов комітет Ради

Укрінформ
Комітет ВР з питань правової політики підтримав включити до порядку денного сесії парламенту законопроект про зміни до Конституції щодо НАТО і ЄС, внесений Президентом.

Про це після засідання розповів заступник голови Комітету, народний депутат України фракції Партії "Блок Петра Порошенка" Василь Яніцький, повідомляє прес-служба БПП.

"Комітет рекомендує парламенту включити до порядку денного сесії ВР законопроект щодо внесення змін до Конституції на закріплення курсу України в НАТО і ЄС", – повідомив Яніцький.

Крім того, політик зазначив, що Комітет просить парламент направити законопроект до Конституційного суду України для отримання висновку.

"Пропонована законодавча ініціатива має на меті внесення необхідних змін до Конституції України для реалізації цілеспрямованого прагматичного курсу України на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору як стратегічних зовнішньополітичних пріоритетів держави", – наголосив він.

Як повідомлялося, Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони 5 вересня рекомендував парламенту підтримати президентський законопроект про зміни до Конституції щодо стратегічного курсу на набуття повноправного членства України в ЄС та НАТО.

Президент Петро Порошенко 3 вересня зареєстрував у Верховній Раді проект закону № 9037 "Про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору)".

Проект закону визначено Президентом як невідкладний і наразі в графі щодо стану його проходження зазначається, що документ "передано на розгляд керівництву".

Законопроектом, зокрема, пропонується внести зміни до Конституції й віднести до повноважень Верховної Ради серед іншого визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору.

Читайте також: Порошенко впевнений, що наступного тижня ВР проголосує за конституційні зміни

Окрім того, пропонується додати положення, що Президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС і НАТО, а також закріпити норму, що Кабінет міністрів забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС та НАТО.

Водночас Президент просить ВР скасувати у Перехідних положеннях Конституції норму щодо можливості використання наявних військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань на умовах оренди.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-