Київ звинуватив Москву в грубому порушенні Гельсінського заключного акта

Київ звинуватив Москву в грубому порушенні Гельсінського заключного акта

Укрінформ
Росія порушила Гельсінський заключний акт, коли розпочала військову агресію проти України, зокрема спробою анексії Криму в 2014 році.

Про це заявив заступник постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лоссовський на засіданні Постійної ради ОБСЄ.

"На жаль, принципи Гельсінського заключного акту, в якому, зокрема, прописана повага до суверенітету й територіальної цілісності держав, а також незастосування сили й невтручання у внутрішні справи, були грубо порушені однією з держав-членів ОБСЄ, яка вторглась у Грузію в серпні 2008 року й розпочала військову агресію проти України, зокрема спробу анексії Криму в 2014 році", - наголосив Лоссовський.

За його словами, такі грубі порушення міжнародного правового порядку лежать в основі нинішньої безпекової кризи та зменшують довіру до ОБСЄ.

Читайте також: Україна в ОБСЄ закликала Росію забрати війська

Лоссовський також закликав посилити дипломатичний і політичний тиск на Росію, аби змусити її поважати Гельсінський заключний акт.

"Заради нашої загальної безпеки критично важливо залишити та посилити політично-дипломатичний тиск на Росію, аби вона дотримувалася принципів міжнародного права й поважала гельсінські принципи", - сказав він.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-