Денісова збирається до ОРДЛО та окупованого Криму

Денісова збирається до ОРДЛО та окупованого Криму

Укрінформ
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова планує побувати на окупованих територіях сходу України і в анексованому Криму.

Про це вона заявила у п'ятницю на зустрічі з помічником Верховного комісара ООН у справах біженців з питань операцій Джорджем Окот-Оббо та директором Бюро Європи УВКБ ООН Паскалем Моро, повідомляє сайт омбудсмена.

«Планую побувати і на окупованих територіях сходу України, і в анексованому Криму», - зазначила вона.

Під час розмови в Офісі омбудсмена йшлося про перспективи співпраці Уповноваженого з УВКБ ООН щодо захисту прав біженців, шукачів притулку та внутрішньо переміщених осіб.

Денісова поінформувала міжнародних партнерів про участь омбудсмена в удосконаленні чинного законодавства у цій сфері.

«Як голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення я брала активну участь у розробці законопроект у «Про внесення змін до деяких законів України щодо права на отримання пенсій окремими категоріями громадян», який наразі зареєстровано у парламенті. Ухвалення цього закону забезпечить врегулювання ситуації у сфері призначення та виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам, а також громадянам, які проживають на неконтрольованих територіях», - зазначила Уповноважений з прав людини.

Читайте також: Людмила Деніcова — омбудсмен: що із цього вийде?

Денісова розповіла також про практичні кроки Секретаріату Уповноваженого щодо вирішення проблемних питань біженців та ВПО. Особливу увагу було приділено порядку перетину лінії зіткнення на території Донецької та Луганської областей, а також проїзду на та з окупованої української території.

Представники УВКБ ООН висловили свою підтримку пріоритетній діяльності омбудсмена та заявили про готовність тісно координувати спільну діяльність у питаннях захисту прав біженців і ВПО.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-