Не втрачаємо надію, що витягнемо хлопців з ОРДЛО - з зони терору і знущань, катувань і тортур

Не втрачаємо надію, що витягнемо хлопців з ОРДЛО - з зони терору і знущань, катувань і тортур

Блоги
797
Укрінформ
Питання звільнення заручників має, разом з безпековим, бути ключовим на всіх зустрічах в нормандському форматі

У середу в Мінську відбулося засідання гуманітарної групи, де вчора українську сторону представляли інші її учасники (там працюють В.Медведчук, омбудсмен В.Лутковська, експерти СБУ).

Як поінформували мене колеги з СБУ і пані Лутковська, відбулася непроста дискусія щодо продовження звільнення заручників. Представники ОРДЛО наполягають на передачі їм громадян РФ, які «боролісь за молодиє рєспублікі і защіщалі рускій язик». Позиція української сторони тут незмінна: ми готові передати заблудших росіян РФ, яка направила їх на Донбас воювати проти українців, в обмін за звільнення бранців Кремля (Сенцова, Кольченка, Сущенка, Гриба, Панова, Карпюка, Клиха, інших бранців). У п‘ятницю ми чекаємо добрих новин по двох українцях, незаконно утримуваних у російських в‘язницях і стоїмо на тому, що цей процес звільнення наших з РФ має бути розблоковано й продовжено. 

На жаль, поки що немає зрушень і просувань у питанні звільнення заручників в ОРДЛО, їх нам не віддають. До речі, про те, що процес штучно блокується, вчора на прес-конференції Президент Порошенко також розповів журналістам, що в нас зірвалося звільнення 5 хлопців з ОРДЛО, хоч начебто все мало відбутися, в нас зірвалися певні рухи з церквою, й це непокоїть і тривожить (щоправда, журналістів більше цікавили Мальдіви й вони не задавали уточнюючих питань і новин щодо труднощів у процесі звільнення не зробили, прийнаймні, я не бачила). Впевнена, питання звільнення заручників має, разом із безпековим, бути ключовим на всіх зустрічах в нормандському форматі (чи то політичні радники говоритимуть, чи міністри, чи відбудеться зустріч на найвищому рівні). Ми не втрачаємо надію, що витягнемо хлопців з ОРДЛО, але переговори йдуть важко. Й стою на позиції, що всі ми, учасники групи, маємо працювати краще. 

З важливого: українські представники в групі підняли питання (на прохання звільнених у грудні заручників – цивільних, чиє майно залишилося на окупованих територіях, або було вкрадене, «віджаті» авто, комп‘ютери, інше) поверненння майна власникам, і звернули увагу представників ОБСЄ на це фактичне пограбування українців. Також привернули увагу на кричуще порушення прав людей і незаконне затримання за надуманими приводами за проукраїнську позицію літніх людей, пенсіонерів, яких хапають і кидають за грати. Як приклад, навели історію 73-річної жінки, яку за проукраїнську позицію кинули у тюрму в окупованому Луганську... 

Найстрашніше, що окуповані території й тюрми там залишаються закритими для міжнародних гуманітарних місій, це зони терору і знущань, катувань і тортур. Й туди не пускають, аби приховати сліди своїх злочинів. Маємо використати всі міжнародні майданчики, аби кричати про це.

Ірина Геращенко
FB
 

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-