Ірина Геращенко

Народилася 15 травня 1971 року в Черкасах.

У 1993 році закінчила Інститут журналістики Київського університету ім. Тараса Шевченка. Під час навчання була активісткою студентського життя. Після закінчення вузу працювала на Першому українському телеканалі, очолювала відділ політики в Службі новин телекомпанії Інтер. Потім - до кінця 2001 року робила авторські проекти на телестудії Профі-ТБ.

У грудні 2001 року Геращенко прийшла в команду Ющенка. Тоді вона виграла змагання за право бути прес-секретарем Ющенка у багатьох відомих журналістів. За деякими даними, не останню роль в її долі зіграв друг дитинства Ющенка та головний редактор газети Україна молода " Михайло Дорошенко.

До речі, серед тих, кого розглядали на посаду прес-секретаря, називають нинішнього народного депутата від БЮТ Андрія Шевченка і телеведучого 5 каналу " Данила Яневського.

В оточенні Ющенка Ірина поступово відвоювала собі місце одного з найкращих помічників Віктора Андрійовича. Під час парламентської кампанії 2002 року вона вдало отфильтровывала журналістів, які хотіли поспілкуватися з Ющенком, намагалася писати йому тези і захоплювалася чоловічою гордістю лідера Нашої України - краватками. Це, зрозуміло, подобалося Віктору Андрійовичу. Після перемоги Віктора Ющенка на президентських виборах в 2004 році Ірина була призначена прес-секретарем глави держави.

Тоді Геращенко заявила, що її робота - говорити правду і додала: в тележурналістиці у мене все попереду. (Forum, 8 листопада 2005 р.) 25 вересня 2006 року подала у відставку з посади прес-секретаря президента України - керівника прес-служби глави держави.

Говорячи про причини свого звільнення, Геращенко зауважила: Я як людина команди розумію, що іноді треба підставити плече або передати м'яч партнеру. Важливо відчути цей момент. Своє місце вона поступилася Ірини Ванникової. П'ять років, які я мала честь працювати в команді Ющенка, - це безцінний досвід, величезна удача, як професійна, так і людська. У мене була можливість стати свідком, а іноді і учасником процесів змін в країні, - каже Геращенко (Профіль, 26 лютого 2007 р.).

У листопаді 2006 року Ірина Геращенко стала президентом УНІАН. У листопаді 2007 року пішла з цієї посади у зв'язку з обранням народним депутатом України. На дострокових виборах 2007 року обрана до Верховної Ради за списком блоку Наша Україна - Народна самооборона (№ 19).

У 2007 році в Топ-100 найвпливовіших жінок України журналу Фокус Ірина Геращенко посіла 14-е місце.

У 2007 році в рейтингу журналу Фокус 200 найвпливовіших українців посіла 184-е місце. Голова підкомітету з питань інформаційного забезпечення інтеграційних процесів Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-