Гутерріш назвав врегулювання на Донбасі одним із пріоритетів ООН на цей рік

Гутерріш назвав врегулювання на Донбасі одним із пріоритетів ООН на цей рік

Укрінформ
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що врегулювання конфліктів у Європі, у тому числі на сході України, є одним із пріоритетів діяльності ООН в поточному році.

На цьому він наголосив під час свого виступу в вівторок перед представниками держав-членів Організації, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Необхідно вийти з паралічу, який дозволяє європейським конфліктам точитися, а також переходити у заморожений стан. Спираючись на досвід двох світових війн та враховуючи ресурси й потужності, доступні в Європі, немає виправдання наявності конфліктів у регіоні", - заявив глава ООН.

Він підкреслив, що врегулювання цих ситуацій у різних частинах Європи "вимагає уникнення небезпечного зростання націоналізму та активізації відповідних ініціатив щодо посередництва". У цьому зв'язку він зазначив, що йдеться, "в тому числі про "нормандський формат" і Тристоронню контактну групу щодо Східної України, Мінську групу ОБСЄ з питань Нагорного Карабаху, Женевські міжнародні дискусії щодо Грузії та формат "5+2 " з питань Придністровського врегулювання".

Читайте також: Клімкін обговорив з Лавровим звільнення політв'язнів і миротворчу місію ООН

За його словами, необхідно також досягти узгоджених зусиль, які приведуть до тривалої стабільності на Західних Балканах.

"Я закликаю європейських лідерів продемонструвати, що континент може реалізувати свої ідеали спільного процвітання та мирного співіснування", - наголосив генеральний секретар ООН.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-