Геращенко: Звіт ОБСЄ щодо виборів до Держдуми Росії може стати спробою визнати анексію Криму

Геращенко: Звіт ОБСЄ щодо виборів до Держдуми Росії може стати спробою визнати анексію Криму

785
Укрінформ
Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко ініціює звернення парламенту до ОБСЄ з приводу оприлюдненого наприкінці грудня 2016 року звіту Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ щодо оцінки проведення виборів у Держдуму Росії.

Про це вона заявила на пленарному засіданні у середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я прошу, щоб ми звернулися до профільних комітетів - з питань євроінтеграції і закордонних справ - з проханням підготувати заяву Верховної Ради України до всіх країн-член ОБСЄ з проханням, щоб вони звернули увагу і на цей звіт, і на ту методику, яку використовує БДІПЛ ОБСЄ, з вимогою вдосконалити цю методику і щоб цей звіт був визнаний таким, який не відповідає дійсності», - сказала перший віце-спікер. 

Зокрема, вона зауважила, що в оприлюдненому звіті немає жодного слова про те, що вибори в окупованому Криму проходили з порушеннями. 

«Там (у звіті. - Ред.) чесно визнається, що сама місія не була присутня і не мала можливості спостерігати за виборами в Криму у зв'язку з відсутністю консенсусу між країнами-членами ОБСЄ щодо статусу Криму та виборчих округів, утворених на його території», - підкреслила перший віце-спікер.

Вона висловила сподівання, що таке звернення до ОБСЄ Верховна Рада може ухвалити у четвер, 19 січня.

Нагадаємо, що вибори у Держдуму РФ відбулися у вересні 2016 року. Офіційний Київ засудив їх і закликав світ не приймати російські парламентські делегації, у складі яких є депутати від окупованого Криму.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-