РФ готує грунт, щоб зіштовхнути

РФ готує грунт, щоб зіштовхнути "корисних ідіотів" у Польщі та Україні - експерт

Ексклюзив
Укрінформ
Росія хоче посварити українців і поляків і заради цього використовує різні провокації, аби підвищити градус напруги у відносинах між обома народами. Після створення відповідної атмосфери “корисні ідіоти” з обох боків кордонів, псевдопатріоти чи спецслужби РФ можуть спробувати здійснити криваві провокації на прикордонні обох країн з великою кількістю жертв на кшталт тих, які Москва зробила перед початком другої чеченської війни в Москві та Волгодонську.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив польський експерт, радник міністра закордонних справ Польщі Пшемислав Журавський вел Граєвський. 

“Те, що я зараз скажу, є найголовнішим: насправді відповідальність українських і польських еліт полягає в тому, щоб не довести до ситуації, коли російська агентура, граючи на історичних емоціях, підштовхне до певних дій з обох боків кордону. Ці дії можуть бути здійснені зокрема й “патріотами” з обох сторін, які по-своєму розумітимуть ситуацію і прагнутимуть довести іншій стороні свою правоту”, - зазначив Журавський вел Граєвський.

Він додав, що вже зараз відбувається знищення українських пам’ятників на півдні Польщі, а в Литві схожа ситуація спостерігається з польськими пам’ятниками.

“На мою думку, це також керується з Москви. Тут польські націоналісти знищують, а там литовські...”, - констатував експерт.

За його словами, на сьогодні створюється така атмосфера, за якої “корисні ідіоти”, люди, які погано розуміють ситуацію, патріоти чи націоналісти, заохочуються або ж прямо керуються з Москви.

“Врешті-решт, російські спецслужби будуть у змозі здійснити криваву провокацію на кшталт тієї, що супроводжувала початок Другої чеченської війни з підривів будинків у Москві й Волгодонську, аби знищення будинків із сотнями жертв могли остаточно зіпсувати двосторонні відносини. Хтось розкидатиме листівки з проукраїнськими націоналістичними гаслами в Перемишлі й, відповідно, антиукраїнськими у Львові, і вже маємо готовий конфлікт”, - наголосив експерт.

Він додав, що навіть якщо польські й українські спецслужби знатимуть про що йдеться, то громадськість уже важко буде переконати. 

“І тому насправді ставка у грі не про з'ясування складної історії, а про те, щоб більше не було смертельних жертв. Адже пізніше ці найрадикальніші групи з обох боків кордону казатимуть: чи ми не говорили, що вони (громадяни іншої країни. - Ред.) насправді є такими поганими! А будуть свіжі могили, плач і розпач....”, - наголосив радник глави МЗС Польщі.

На його думку, Польща й Україна повинні зробити все можливе, щоб цього не допустити.

“Насамперед, ми повинні подбати про кращий обіг інформації в обох країнах, більший обмін кореспондентами, частіше, а не тільки як зараз - з нагоди 25-річчя визнання Польщею незалежності України, давати позитивну інформацію про Україну”, - зазначив Журавський вел Граєвський. 

Він також підкреслив, що країни повинні вибудовувати інтенсивну співпрацю на державному, академічному рівнях. Дуже позитивним кроком експерт назвав обмін студентами і наявність великої кількості українських студентів у Польщі. На його думку, це формує емоційний та інтелектуальний зв'язок між молодими елітами України й Польщі, що в інтересах обох країн. 

Повну версію інтерв'ю з Журавським вел Граєвським читайте на сайті Укрінформу. 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-