У Києві під посольством Росії вимагали розблокувати пункти пропуску в ОРДЛО

У Києві під посольством Росії вимагали розблокувати пункти пропуску в ОРДЛО

Фото
Укрінформ
Під будівлею посольства РФ у Києві відбулася акція протесту проти політики штучної ізоляції жителів ОРДЛО та ненадання їм адекватної медичної допомоги під час пандемії COVID-19.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, в акції взяли участь Українська народна рада Донеччини та Луганщини та Восток SOS, що об’єднують переселенців з ТОТ.

Як сказала Укрінформу співзасновниця Восток SOS Олександра Дворецька, учасники акції хочуть привернути увагу до гуманітарної катастрофи в умовах пандемії СOVID-19 на ТОТ у Донецькій, Луганській областях, до якої причетна РФ, адже саме вона обмежує перетин через контрольні пункти.

Перед посольством РФ у Києві вимагали відкрити КПВВ для надання жителям ОРДЛО допомоги від COVID-19/ Фото: Олена Худякова

“Люди не мають доступу до медикаментів, вакцинації, медичних послуг, вони не мають можливості виїхати або відвідати своїх родичів і близьких. РФ обмежує перетин на КПВВ і навіть через російсько-український кордон. Фактично люди залишаються за високим парканом, оточеним бойовиками, яких фінансує РФ і які не випускають громадян України, залишаючи їх там помирати”, - сказала Дворецька.

Читайте також: Україна у ТКГ закликала Росію припинити блокування пункту пропуску у Станиці

Учасники акції виклали перед парканом російського посольства у Києві загорнуті в поліетилен символічні “трупи”, демонструючи критичну ситуацію, яка утворилася на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей.

“Там у лікарнях коридори забиті хворими, морги переповнені, на цвинтарях не встигають викопувати могили. Люди помирають і немає можливості з ними попрощатися через закриті КПВВ. Це новий концтабір, який влаштувала РФ за лінією розмежування, не даючи можливість людям перетинати контрольні пункти в’їзду-виїзду”, - наголосила активістка.

Вона розповіла, що для окупаційної влади не є підставою для дозволу на виїзд вакцинація чи отримання медичної допомоги на підконтрольних українському уряду територіях. На тимчасово окупованих територіях немає жодного пункту вакцинації, додала Дворецька.

“Тобто, ті хто потребують термінової допомоги, не можуть її отримати. А на окупованих територіях немає жодного пункту вакцинації. Ми вимагаємо відкрити КПВВ, щоб люди мали доступ до медичної допомоги, а міжнародні організації здійснили моніторинг цієї ситуації”, - сказала Дворецька.

Читайте також: Потік людей через КПВВ «Станиця» за тиждень скоротився вдвічі

Вона нагадала, що на підконтрольній українському уряду території люди з ТОТ можуть вільно вакцинуватися, навіть без направлення сімейного лікаря.

Учасники акції тримали плакати: “Росія вбиває”, “Росія зробила з Донбасу концтабір”, “Кремль перекрив кисень”, “Дайте доступ до вакцин”.

Як повідомляв Укрінформ, МЗС України вимагає, щоб РФ забезпечила базові потреби населення на підконтрольних їй територіях, включно з адекватним захистом від коронавірусної хвороби COVID-19, та розблокувала роботу КПВВ.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-