Дерипаска продав акції в австрійській Strabag - тепер їх може отримати Raiffeisen

Дерипаска продав акції в австрійській Strabag - тепер їх може отримати Raiffeisen

Укрінформ
Підсанкційний російський олігарх Олег Дерипаска передав свої акції в найбільшій будівельній компанії Австрії Strabag компанії-посереднику, що може бути першим кроком до угоди з австрійською банківською групою Raiffeisen Bank International (RBI) у її намірах вивести з Росії прибутки.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє у середу австрійська газета Die Presse.

"Російський олігарх Олег Дерипаска передав свої акції Strabag російській компанії. Це перший крок для "Райффайзен" до реалізації своїх прибутків у Росії. Критичні питання щодо санкцій стають дедалі гучнішими", - йдеться у статті.

Видання нагадує, що лише на початку березня представники фінансових та санкційних органів США відвідували Відень з метою проведення зустрічей з керівництвом RBI. Основний фокус переговорів був зосереджений на планах "Райффайзену" вивести з Росії з допомогою заплутаної угоди свої прибутки – щонайменше 1,5 млрд євро. За повідомленнями, Сполучені Штати були критично налаштовані щодо цих намірів, однак "угода, судячи з усього, зараз у розпалі".

Читайте також: Холдинг «Сибур», що не підпав під санкції, експортував із РФ продукції на €3 мільярди - ЗМІ

Про завершення її першого етапу свідчить пресреліз Strabag, згідно з яким будівельна група отримала у вівторок ввечері повідомлення від свого основного акціонера Олега Дерипаски про передачу акцій у Strabag, якими він володіє разом зі своєю компанією Rasperia, російській компанії Iliadis. Відповідну передачу нібито було завершено ще в грудні минулого року.

Як зазначає Die Presse, Дерипаска перебуває у списку санкцій і фактично не має права отримувати прибуток від своїх інвестицій у Strabag, а тому організовано передачу його акцій Iliadis, яка має непрозору структуру власності і нібито з ним не пов’язана. "Вона має купити акції Strabag Дерипаски, включно з дивідендами, які олігарх фактично не має права отримувати через санкції, а потім продати їх дочірній компанії Raiffeisen у Москві. Потім все це має бути передано до Відня як розподіл у натуральній формі", - йдеться у матеріалі.

Читайте також: США тиснуть на Raiffeisen, аби той не викуповував «заморожені акції» Дерипаски - Reuters

Нагадується, що з початку війни РФ проти України Raiffeisen Bank International через санкції не має доступу до своїх прибутків у Росії, де заробляється левова частка бізнесу цієї банківської групи. Угода з Дерипаскою дала б можливість "Райффайзену" вивести свої прибутки з РФ.

Як повідомляв Укрінформ, мінфін США тисне на австрійський Raiffeisen Bank International, найбільший західний банк у Росії, щоб той відмовився від планів викупити за 1,5 млрд євро "заморожені акції" російського олігарха Олега Дерипаски в найбільшій будівельній компанії Австрії Strabag.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-