Україна та Туреччина готові ратифікувати Угоду про вільну торгівлю

Україна та Туреччина готові ратифікувати Угоду про вільну торгівлю

Укрінформ
Уряди України та Туреччини готові найближчим часом ратифікувати Угоду про вільну торгівлю.

Як передає Укрінформ, про це йшлось в ході зустрічі першого віцепрем’єр-міністра України – міністра економіки України Юлії Свириденко та новопризначеного Посла Турецької Республіки Мустафи Левента Більгена, повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Так, після завершення процедури ратифікації, Угода набере чинності на початку 2024 року та відкриє нові можливості для безмитної або частково безмитної торгівлі між двома країнами.

«Угода про вільну торгівлю також спростить питання логістики, сприятиме розвитку українського бізнесу в умовах воєнного часу, а також відкриє нові перспективи в Україні для наших партнерів з Туреччини. Крім того, ми створимо Робочу групу по зерну для обговорення глобальної та двосторонньої торгівлі на ринку зерна. Україна високо цінує участь Туреччини у захисті ініціативи щодо експорту зерна, що є важливим фактором забезпечення глобальної продовольчої безпеки», - зазначила Свириденко.

Також сторони готові до конструктивного діалогу з питань розширення економічного співробітництва, зокрема, започаткування спільних проєктів у пріоритетних галузях економіки. Стратегічно важливими секторами для відбудови України та залучення приватних інвестицій є: оборона, виробництво та переробка сільськогосподарської продукції, відновлювана енергетика, виробництво та зберігання газу, зелена металургія, екологічний транспорт, охорона здоров'я та фармацевтика.

Читайте також: Україна і Туреччина мають значний потенціал для нарощування співпраці - конференція

«Українські підприємці готові налагоджувати спільний бізнес з міжнародними партнерами. Тому Уряд використовує будь-яку можливість для залучення додаткових ресурсів, у тому числі для повоєнної відбудови України. Окремим важливим напрямом є гуманітарне розмінування. Нам потрібні важкі машини для розмінування, навчання саперів, все, що допоможе очистити нашу землю у найшвидші строки. Ми відкриті для співпраці і закликаємо міжнародний бізнес заходити в Україну», - зазначила Свириденко.

Як повідомляв Укрінформ, Україна і Туреччина підписали угоду про вільну торгівлі між країнами 3 лютого 2022 року. Підписання відбулося в присутності Президента України Володимира Зеленського та Президента Турецької Республіки Реджепа Тайїпа Ердогана.

Фото: Мінекономіки

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-